Zyxel’den yeni Wi-Fi menzil genişletici: WRE6602

0

Kablosuz internet deneyimi en uç noktaya taşıyan WRE6602, easylink uygulaması sayesinde birkaç adımda kolayca kurulabiliyor.

 

 Ağ teknolojileri alanında dünya liderleri arasında yer alan Zyxel, kablosuz Wi-Fi sinyallerinin menzilini genişleten yeni ürünü WRE6602’yi pazara sundu. Evde ya da ofiste mevcut modem ya da router’ı değiştirmeden kablosuz internetin kapsama alanını artırmayı sağlayan aynı zamanda bağlantı hızını ve kalitesini de en uç noktaya taşıyan cihaz, WPS düğmesine basılarak tek hamlede kullanıma hazır hale geliyor. WRE6602’nin akıllı cep telefonu üzerinden easy link uygulaması ile de bir kaç adımda kurulumu yapılabiliyor.

 

“Menzil genişleticilerin kurulumu için WPS butonu standart bağlantı yöntemidir.” diyen Zyxel Retail Satış Müdürü Mehmet Yılmaz şöyle konuşuyor: “Kablosuz menzil genişleticiler “ikinci router/ modem gibi düşünebilir. Menzil genişleticiler asıl sinyali alıp onu tekrar yayınlar ve cihazların bağlanabileceği ikinci bir ağ oluşturur. Böylece maksimum bağlantı kalitesi elde edilir… Doğrudan elektrik prizine takılarak çalışan WRE2206 ev / ofis ortamına uyumlu şık kompakt tasarım ile de beğeni topluyor.”  

 

Zyxel WRE6602 özellikleri ile dikkat çekiyor. Toplamda 1000Mbps kablosuz hızlara (5GHz kanalında 867Mbps, 2.4GHz kanalında 300Mbps) ulaşabilen WRE6602, 802.11ac WiFi standartlarıyla da uyumlu. Ek olarak güvenlik tehditlerine karşı koruma için gelişmiş şifreleme (64/128-bit WEP ve WPA-PSK / WPA2-PSK) şeçenekleri ile üst seviyede güvenlik avantajı sunuyor.   

Cevap bırakın