ZyXEL WAH7601’le internet her yerde her an yanınızda

4G modem her yerde internete bağlanma olanağı tanıyor

0

Bulut tabanlı ağ çözümleri sunan ZyXEL’in piyasaya geçtiğimiz aylarda sunduğu yeni taşınabilir modemi WAH7601, aynı anda 10 adede kadar cihazın 4G üzerinden internete bağlanabilmesine olanak tanıyor. 802.11ac WiFi teknolojisini destekleyen cihaz çok sık seyahat eden kişilerin en büyük sorunlarından birine çözüm getiriyor. Cihaz aynı zamanda sabit internet hatlarında yaşanabilecek internet kesintilerinde de yedek olarak görev yapabiliyor. Bu sayede kullanıcılar işlerine ya da eğlencelerine kesintisiz bir şekilde devam edebiliyorlar.

Cihazın bizim hoşumuza giden en önemli özelliklerinden birisi ise micro SD kart ile kullanıcılar arasında dosya paylaşımı yapılabilmesini sağlaması oldu. Fotoğraflar, müzik dosyaları ve belgeler kullanıcılar arasında rahatça paylaşılabiliyor.

Kurulumu çok basit

Tak çalıştır özelliğine sahip olan cihazın kurulumu oldukça basit. Kullanıcılar neredeyse hiçbir teknik ayar yapmadan hızlı ve kolay bir şekilde internet bağlantısını kurabiliyor ve 10 adede kadar cihazını bağlayabiliyor.

Seyahatlerde ekstra güvenlik sağlıyor

Günümüzde birçok kişi seyahate çıktıklarında akıllı telefonunun hotspot özelliğini kullanıyor veya gittikleri yerdeki oteller gibi yerlerin herkese açık WiFi ağlarını kullanıyor. Hotspot özelliği telefonun bataryasının hızla bitmesine neden oluyor ve sürekli şarj gerektirdiğinden sıkıntıya neden oluyor. Bu nedenle WAH7601 çok daha iyi bir alternatif oluşturuyor. Diğer taraftan oteller, restoranlar ve benzeri yerlerin kablosuz internet ağlarında güvenlik sıkıntıları bulunuyor. Bu nedenle bankacılık işlemleri gibi güvenliğin kritik olduğu konularda WAH7601 öne çıkıyor.

8 saate kadar kullanım sunuyor

ZyXEL WAH7601’i yaklaşık 15 gün boyunca denedik. Öncelikle ürün oldukça hafif ve şık bir tasarıma sahip. Sim kartı takıp anında kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey SSID ve parola gibi ayarları yapmak. Sonrasında hızlı bir şekilde kullanmaya başlıyorsunuz. Cihazdaki güç tasarrufu özelliği sayesinde yaklaşık 8 saat boyunca kullanabiliyorsunuz. Denemelerimizde bağlantıyla ilgili herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Ne 4G ne de WiFi bağlantısında bir kopma olmadı. Bilgisayarınızı ya da tabletinizi açıp kapadığınızda dahi hemen bağlantı kuruluyor ve sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam ediyorsunuz. ZyXEL WAH7601’in satış fiyatı 599 TL.

Ürün hakkında ayrıntılı bilgi edinmek ve satın almak için: https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_zyxel-wah7601-portable-4g-lte-router-siyah-1208676.html

Cevap bırakın