Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımZyxel VMG8924: 802.11ac destekli kablosuz modem

  Zyxel VMG8924: 802.11ac destekli kablosuz modem

  Zyxel VMG8924, yeni nesil kablosuz standartları desteklemesi sayesinde 1.3 Gbit/sn’lik bir veri transfer hızına ulaşıyor. Bunun anlamı yüksek kapasiteli veri ve multimedya kullanımları için stabil ve güvenilir bir kablosuz bağlantı sağlaması.

  Zyxel’in yeni nesil kablosuz modemi olan Zyxel VMG8924 öncellikle 802.11ac standardı ile fark yaratıyor. 802.11ac standardı, kablosuz standardını Gigabit seviyesine taşıması ile büyük avantajlar sağlıyor. Bu yüzden bu standarda aynı zamanda 5. nesil ya da 5G Wifi da deniliyor.

  zyxel 2

  Bu standardın geliştirilmesinin en önemli özelliği, teorik olarak 6933 MBit/sn’lik veri transfer hızına ulaşılmak istenmesi. 802.11n standardında bu değer 600 MBit/sn olduğunu düşünürsek 802.11ac ciddi fark yarattığını söylemeliyiz. 5Ghz frekans bandını kullanan bu standart günümüzde 1333 MBit/sn’lik oranlara ulaşmış durumda.

  Zyxel VMG8924 işte bu alanda kendisini rakiplerinden ayırıyor. Benzer ürünler 300, 450 ve 867 MBit/sn’lik 802.11ac veri transfer hızlarını destekliyorken , Zyxel 1333 MBit/sn’lik veri transfer hızına kadar çıkabiliyor. 802.11n standardında ise bu hız 300 Mbit/sn.

  Böyle olmasının en büyük nedeni de Zyxel VMG8924’ün 3×3 MIMO Streams desteklemesi. Bunun anlamı 3 adet alıcı ve verici anten ile bant genişliğini arttırabilmesi.

  802.11ac teorik olarak maksimum 8 anten yani 8×8 MIMO stream destekliyor. Fakat böyle bir yapının çok maliyetli olacağından dolayı üreticiler bu alanda fiyat/performans ve verime bakıyorlar. Dolaysıyla özellikle ev ve küçük ölçekli şirketlerde Zyxel VMG8924 fazlasıyla yeterli.

  zyxel

  Tabi şunu da unutmamak gerekir. Zyxel, Multi user MIMO teknolojisini de destekliyor. MIMO teknolojisi tek bir kullanıcı için devreye girerken, Multi MIMO teknolojisi birden çok kullanıcıya bu teknolojiyi sunabiliyor. Dolaysıyla aynı ağda bulunan kullanıcılar yüksek hızdan aynı anda faydalanabiliyor.

  VDSL2 desteğine sahip

  Zyxel VMG8924, hem ADSL 2+ hem de VDSL2 altyapılarını destekliyor. PON veya LTE altyapısına taşımak istediğiniz zaman yeni bir CPE ile değiştirmenize gerek yok. Yapmanız gereken WAN arayüzü üzerinden IP bağlantılarınızı sonlandırmak ve mevcut cihazdaki DSL hattınızı çıkarmanız ve daha sonra Ethernet kablonuzu Ethernet WAN portuna takmanız yeterli. Kısaca ADSL2+’dan VDSL2’ye geçiş yapmak isteyen kullanıcılar Zyxel’i tercih ettiklerinde yeni bir cihaz almaları gerekmiyor.

  ZyXEL-VMG8924-8-620x349

  ZyXEL VMG8924’ün diğer bir farkı ise VDSL hatları arasındaki karışmaları veya enterferansları elemine eden Vectoring teknolojisini desteklemesi. Bu teknoloji ile, mevcut altyapıda herhangi bir değişiklik yapmadan bit oranlarında çok yüksek seviyelerde artış sağlıyor ve bu sayede de bir fiber network ile rekabete girebiliyor. Cihazda herhangi bir iyileştirme yapmadan, geliştirilmiş veri oranlarıyla ve kapsama alanıyla CAPEX optimize edilebiliyor.

  Bitmedi. 1 adet GbE WAN, 4 adet GbE LAN ve 2 adet 2.0 USB Portuna sahip olan Zyxel VMG8924, 3G teknolojisini de destekliyor. USB yuvasına takılan 3G modem anında tanınıyor ve 3G şebeke kullanılabiliyor. İkinci bir Internet bağlantısı gibi kullanılabilen bu hat sayesinde 3G üzerinden yedekleme ve port yönlendirme yapılabiliyor.

  zyxel-daha-guvenli-hizli

  Uzaktan Yönetim 

  Zyxel VMG8924 her ne kadar profesyonel bir cihaz gibi görünse de oldukça basit bir kurulum ve kullanıma sahip. Web arayüzünden tüm ayarlara rahatlıkla erişebiliyorsunuz. Bununla birlikte ZyXEL VMG8924, herhangi bir son kullanıcı müdahalesi olmaksızın istemci cihazlarını uzak lokasyondan yönetebilmek ve yapılandırabilmek amacıyla servis sağlayıcılar için TR-069 standart yönetim özellikleri destekliyor. Bu özellik  kullanıcılara sadece ‘’tak ve çalıştır’’ deneyimini sunmanın yanında karışıklığın yayılmasını en aza indirgiyor ve bu nedenle oluşacak sorunlar için servis sağlayıcılarının işletme ve bakım giderlerini de düşürüyor.

  Yüksek bir performansa sahip olan Zyxel VMG8924, özellikle çoklu kullanıcı yapılarda yüksek bir verim ile çalışmasını biliyor. Ürünün sinyal kalitesi oldukça başarılı. Karmaşık komplexlerde bile olumsuz yönde etkilenmeyen bu ürün e mutlaka bir göz atmanızda fayda var.

  Zyxel’in ürün ailesini yakından tanımak ve satın almak için buraya tıklayın

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN