Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiZTE, Nubia.com alan adını 2 milyon dolara satın aldı

  ZTE, Nubia.com alan adını 2 milyon dolara satın aldı

  zte-speed-7956-001

  Çin merkezli akıllı telefon üreticilerinden ZTE, Türkiye pazarına girme yolundaki adımlarıyla 2015’in konuşulan markalarından biri oldu. Fiyat/performans odaklı modelleri ile tanınan şirket, özellikle kendi ülkesinde en çok cihaz satışı gerçekleştiren markalar arasında konumlandı. Firmanın akıllı telefon serilerinden Nubia ise bilinirliği yüksek cihazlar üzerinden global tüketicilerle buluşuyor. Son model ZTE Nubia Z9, 5.2 inç ekranı, Snapdragon 810 işlemcisi ve iddialı tasarımıyla satışa sunuldu. Ancak gelişmeler bununla sınırlı değil…

   Nubia.com satın alındı

  ZTE, Nubia.com alan adını satın aldı. Bunun için gerçekleştirilen harcamanın ise 2 milyon dolar olduğu açıklandı. Çinli şirketin bu adımı, ABD ve uluslararası pazarlara ağırlık verileceğine ilişkin önemli göstergelerden biri olarak yorumlandı. Nubia.com alan adlı web sitesi için tasarım hazırlıklarına da başlandığı görülüyor. Haberin devamında Nubia.com’a dair bazı ekran görüntülerine göz atabilirsiniz.

  Ekran_Resmi_2016-12-29_12_31_02 Bitmedi!

  Öte yandan ZTE Nubia 11 modeline ilişkin bazı detaylar da ortaya çıktı. 2016’da tanıtılması beklenen Android’li telefonun 1440 x 2560 piksel çözünürlüklü 565ppi değerine sahip 5.2 inç ekran, Snapdragon 820 işlemci, Adreno 530 GPU, 4 GB RAM, 128 GB dahili depolama kapasitesi gibi üst seviye donanım yapı taşları barındıracağı ifade ediliyor.

  Akıllı telefonda 20.7MP arka kamera ile 13MP ön kamera, parmak izi sensörü gibi diğer özellikler de dikkat çekiyor. ZTE tarafından doğrulanmayan bu özelliklerin güvenilir bir kaynak tarafından basına sızdırıldığı belirtiliyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN