ZTE ilk akıllı saatini tanıttı

0

Ekran Resmi 2017-04-11 10.30.22

Android Wear işletim sistemi önyüklü akıllı saat üreten teknoloji şirketlerine ZTE de eklendi. Çin merkezli tanınmış marka, yeni modeli ZTE Quartz’ı duyurdu. İşte detaylar…

Akıllı saatlerin, son yılların öne çıkan mobil teknolojileri arasında olduğu görülüyor. Samsung, Apple gibi popüler üreticilerin modellerinin yanı sıra aralarında lüks moda markalarının da bulunduğu birçok farklı şirketin de bu alanda modeller geliştirdiğine tanıklık ediliyor. Dikkat çeken detay ise söz konusu modellerin büyük kısmının Android Wear işletim sistemiyle birlikte gelmesi. İşte bu yeni model alternatifleri arasında ünlü Çinli teknoloji markası ZTE de katıldı. Şirket, Quartz adlı akıllı saatini duyurdu.

Android Wear alternatifleri artıyor

ZTE Quartz, 1.4 inç AMOLED ekrana sahip. NFC ve kalp atış sensörü ile birlikte geliyor. IP67 sertifikasını bulunduruyor, özetle suya dayanıklı ve toz geçirmiyor. Önemli detay ise su altı basıncına belli bir süre boyunca dayanıklı olması. 500 mAh pil kapasitesine sahip olan Android Wear’lı akıllı saatin teknoloji özellikleri ve bütçe dostu fiyatının yanı sıra şık tasarımıyla da dikkat çekmesi tahmin ediliyor.

2 yıl önce Tencent OS yüklü bir akıllı saat daha tanıtan ZTE’nin yeni modelinin fiyat etiketinin 200 dolar seviyesinde olacağı kaydedildi.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın