Zorlu koşullara dayanıklı Casio WSD-F30 duyuruldu

0

Casio WSD-F30, Almanya’da lanse edildi. İşte detaylar…

Giyilebilir teknoloji ekosisteminde çok köklü bir geçmişe sahip olan Casio, IFA fuarlarını genelde yeni modelleri ile gövde gösterine dönüştürmesiyle tanınır. Japon teknoloji şirketinin en yeni akıllı saati WSD-F30, bu noktada 2018 IFA fuarının öne çıkan cihazlarından biri oldu.

Geçtiğimiz sene satışa sunulan Casio Pro Trek Smart WSD-F30 modelinin devamı maiyetindeki Casio WSD-F30 özellikleri ile dikkat çekti. Teknik detaylarına kısaca değinmeden önce akıllı saatin son derece dayanıklı olduğunun altını çizelim. Askeri sınıfı dayanıklık sertifikası olan MIL-STD 810G’ye sahip bir akıllı saat. Güçlü bir izolasyon yapısı vaat ediyor. Özellikle zorlu doğa koşullarında kullanım için ideal seçenekler arasında yer aldığı belirtiliyor.

390 × 390 piksel çözünürlük değeri sunan 1.2 inç OLED ekranla gelen model, Bluetooth 4.1, 802.11bn Wi-Fi standardı ve GLONASS özellikleri içeriyor. Bluetooth ve WiFi standardı yönüyle biraz geriden geldiğini belirtmek mümkün. Barometre, pusula, GPS gibi birçok ‘zorlu doğa koşulu gereksinimini’ de beraberinde getiriyor.

Renkli ekranı yerine siyah-beyaz ekrana dönüş yapılabiliyor, bu sayede pil ömrünün 3 kata varan oranlarda daha uzun olacağı ifade ediliyor. Bu da yaklaşık 5 güne varan pil ömrü sunabileceği anlamına geliyor.

Wear OS ile gelen ürünün renk seçenekleri ise mavi, siyah ve turuncu.
Satışlarına 2019 Ocak ayı itibarıyla başlanacağı bilgisi de paylaşıldı. Bu akıllı saate sahip olmak isteyenler yaklaşık 4 ay beklemek durumunda.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz….

Cevap bırakın