Zoom, Ortak Kriter Sertifikası’nı alan ilk video iletişim platformu oldu

0

Alman Federal Bilgi Güvenliği Dairesi tarafından verilen bu sertifika, Zoom’un güvenlik konusundaki iddiasını pekiştiriyor.

Zoom, yaptığı açıklamayla Zoom istemcisinin 5.6.6 sürümünün Alman Federal Bilgi Güvenliği Dairesi (BSI) tarafından verilen Ortak Kriterler Değerlendirme Güvencesi İkinci Seviye ( v3.1 rev. 5), sertifikasını alan ilk video iletişim istemcisi olduğunu duyurdu.

Yazılım ürünlerinin güvenlik değerlendirmeleri için uluslararası alanda geçerliliği olan Ortak Kriterler Güvenlik Değerlendirme Standardı, BT ürünlerin güvenlik gereksinimleri ve belgelendirmesi için kullanılıyor. Sertifika süreci için yapılan değerlendirme, rehberlik belgelerinin, mimari tasarımın, yaşam döngüsü kriterlerinin, belirli güvenlik hedeflerinin testlerinin ve güvenlik açığı denetiminin analiz edilmesini içeriyor. Zoom Toplantı İstemcisi 5.6.6 sürümü, Ortak Kriterler standardına göre değerlendirme sonrası; teknik özellikleri, uygulama ve değerlendirme süreçlerinin standartlara uygunluğu BSI tarafından teyit edildi.

Birleşik Krallık, ABD, Kanada ve Almanya dahil olmak üzere 25’ten fazla ülkede kullanılan Ortak Kriterler, BT ürün güvenliği sertifikasyonu için uluslararası bir standart olarak kabul ediliyor. Ortak Kriterler sektör için önemli bir rol üstleniyor. Çünkü günümüz tüketicilerinin BT şirketlerinden ürün güvenliği konusunda beklentileri her geçen gün artıyor.

Cevap bırakın