Zombilerle savaşan kedileri ile Max & Maya

0

İnanması güç ama bu oyundaki kediler zombilerin kesinlikle en büyük baş belası. İşte detaylar…

Kedi simülasyon oyunu Max & Maya, zombi kıyameti sonrası oluşan bir dünyada geçiyor. Bu oyunda zombileri alt etme görevi elinde silahlar ya da kesici aletler bulunan insanların değil minik kedilerin.

Kitle fonlama platformu Kickstarter’da 75 bin dolarlık fon elde eden indie oyun stüdyosu OMG Studios tarafından geliştirilen yapım, kısa süre içerisinde PC için çıkışını gerçekleştiriyor.

Oyunun tanıtım videoları biraz mizahi görünse de eğlenceli gibi. Keçilerin yollardaki araçları parçaladığı Goat Simulator ve elbette tüm zamanların en iyilerinden Grand Theft Auto serisinde olduğu gibi görevlerle ve bolca savaşla geçiyor Max & Maya. Ayrıca düşmanların bulunduğu alanları yok ederek, sayısız zombiyi alt edip evinizi savunmanız gibi görevler de oyun meraklılarının bekliyor. Oyunda sadece zombilerle değil, köpekler ve farelerle de savaşılıyor.

Oyunda ateş topları fırlatan kedileri görmek bir hayli ilginç. Bu arada bu oyunun adı neden The Elder Scrolls: Meowrrowind değil, bunu tartışmaya açıyoruz.

Haberin devamında oyunla ilgili yayınlanan tanıtım videosunu izleyebilirsiniz. İyi seyirler dileriz.

Cevap bırakın