Taşınabilir Monitör ASUS ZenScreen MB16AC İnceleme

0

ZenScreen, Asus’un geliştirdiği taşınabilir bir harici monitör. 15.6 inç FullHD ekrana sahip 780 gram ağırlığında ve 8mm kalınlığında olan ZenScreen USB Type-C bağlantısı kullanıyor ve harici adaptöre ihtiyaç duymuyor. Çevirici kullanıp ürüne HDMI bağlantısı sağlasanız da Asus ZenScreen’i “tamamlayıcı” monitör olarak tanımlıyor. Yani neredeyse tüm dizüstü, masaüstü bilgisayarlara ve (burası önemli) Type-C bağlantı sunan Android telefon ve tabletlere USB’den tak & çalıştır mantığı ile zahmetsiz bağlantı Asus’un önceliği. Bu arada bilgisayarınızda Type-C yoksa, dert etmeyin çünkü ürün klasik USB dönüştürücü ile geliyor. Peki, bu tarz bir ekran kimin işine yarar? Cevabımız çok net. Özellikle çoklu ekranlarda çalışmayı seven ya da bu şekilde üretkenliğini artırabilecek herkes için ZenScreen biraz niş ama çok doğru bir model.

Zenscreen
Harici bir güç kaynağına ihtiyaç duymadan Asus ZenScreen ile tamamlayıcı ekrana sahip olabilirsiniz

ZenScreen ile Üretkenliği Artırın

İkinci bir ekran olarak ürünü bağladıktan sonra ilk yapmanız gereken bu adresteki sürücüleri kurmak. Sürücüleri kurduktan sonra Windows işletim sistemi ile harici monitörünüzü dikey olarak da kullanabilirsiniz. Kendinizi bilgisayarın ekranında YouTube videosu izlerken dikey duran monitör üzerinde de tweet kontrolü yaparken hayal edebilirsiniz. Daha kişisel bir paylaşım olarak da yukarı doğru giden atari oyunlarını bu şekilde oynamanız mümkün. Oyun demişken ekranın özelliklerine de değinelim. Tazeleme hızı ve parlaklık olarak ileri seviye oyuncuları tatmin edemeyeceğini düşündüğüm bu ikinci ekran film, dizi ve fotoğraf için ideal. IPS ekran olması ve mavi ışık filtresi gibi kullanışlı özellikleri ile özellikle gece kullanımına da uygun olan ZenScreen ayrıca flicker-free yani gözü yoran ekran titremelerinden uzak performansa sahip.

Zenscreen
Dikey kullanım ile ZenScreen işinizi kolaylaştıracak

ZenScreen amacınıza uyuyorsa özellikle mimari ve görsel alanlarda çalışanlar için çok iyi bir iş arkadaşı. Özellikle 12 inç gibi küçük ekrana sahip bir bilgisayar ile yolculuk ediyorsanız 15.6 inçlik bu ürün büyük kolaylık sağlıyor. Ürün belki oyuncular için çok uygun değil ancak sadece USB’den güç alması, yüksek uyumluluğu ve akıllı kılıf ve kutu içeriği ile göz dolduruyor. 2049 lira satış fiyatı bulunan ZenScreen’i, bu adresten detaylı inceleyip satın alabilirsiniz.

Cevap bırakın