Zapp i300, gelişmiş özellikleri ve şık görünümüyle dikkat çekiyor

0

Elektrikli bisiklet sektörü gibi elektrikli scooter dünyası da hızla genişliyor. Zapp i300 ise, bu pazarın en yeni modellerinden.

Zapp i300, elektrikli scooter dendiğinde akla ilk gelen modellerden değil. Ancak farklı tasarımıyla görenleri kendisine hayran bırakmayı da biliyor. Kısa süre önce lansmanı yapılan modelle ilgili yeni bilgiler söz konusu.

Edinilen bilgiye göre iddialı model, 2020 yılı öncesinde sipariş veren kişilere yollanmaya başlanacak. Son derece göz alıcı, şık bir görünüme sahip olan model, bir açıdan yarış motosikletlerini andırıyor.

Modelin hem tasarımı hem de teknik özellikleri büyük ilgi görüyor. Zapp i300‘de iki tane çıkarılabilir 1,25 kWh pil paketi bulunuyor. Bu pillerle normal kullanımda 90 km’ye kadar menzil sunabiliyor. 96 km/s hıza ulaşabildiği belirtilen model, yalnızca 4 saniye içinde bu seviyeye çıkabiliyor.

İki kişilik kullanıma elverişli

Elektrikli scooter gücünü 14 kW (18,7 beygir) motorundan alıyor. Toplam 587 Nm tork üretmekte olan bu alüminyum gövde üzerine kurulmuş Zapp i300, iki kişilik kullanıma elverişli ve LED aydınlatma sistemlerine de sahip.

Fren geri dönüş mekanizmasıyla yüzde 20 düzeyinde menzil artırma yeteneği olan model, 4 saatten daha az bir zamanda tam olarak dolabiliyor.

Önde ve arkada bulunan disk frenleri ile ABS sistemi sunan Zapp i300, Avrupa pazarında 6.300 Euro fiyatıyla alıcı bekliyor.

Cevap bırakın