Zaman makinesi kamera Roader Time Machine Camera

0

CES 2018’de tanıtılan Roader Time Machine Camera, ilginç kullanım şekliyle dikkat çekiyor…

ABD’nin Las Vegas şehrinde devam eden yılın en önemli teknoloji fuarlarından CES 2018 kapsamında tanıtılan ilgi çekici kameralardan biri de Roader Time Machine Camera. Bu aygıt, boyuna asılarak gününü kayıt altına almak isteyen kimselere hitap ediyor, ilgi çekici olduğuna şüphe yok.

Askısı aslında bir USB kablosu olan Roader Time Machine Camera, sempatik bir görünümle geliyor. Üzerine dokunarak kare biçiminde olmak üzere kayda başlamasını sağladığınız aygıt, bu çalışma şekli için bir hareket sensörü kullanıyor. CES 2018’de ortaya çıkan bu sevimli kameranın açıklanan fiyat etiketi ise 199 dolar.

Akıllı telefonlarla otomatik eşleşebilen video kamera, 640 x 640 veya maksimum 1088 x 1088 piksel çözünürlüklü görüntülerin sosyal medyada paylaşımı mümkün hale geliyor.

Bununla birlikte geçtiğimiz yıl Google tarafından tanıtılan Clips’le benzerlikler taşıyan Roader Time Machine Camera’nın ne seviyede ilgi göreceği sorusu pek de açık değil. Genel itibarıyla yaygın trend, kullanıcıların göğüslerinde bir kamerayla dolaşmak istemediği yönünde ve bu durum zaman zaman tanıtılan ürünlerle aşılmaya çalışılsa da pek de başarılı olunmadı. Belki Roader Time Machine Camera bunu başaracak. Kim bilir?

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın