Yüz filtreleri artık Instagram canlı yayınlarında!

0

Instagram, canlı videolarda yüz filtrelerini kullanıma sunacağını duyurdu. Artık, kamerada bulunan bütün yüz filtreleri Instagram kullanıcılarına daha eğlenceli anlar yaşatmaya yardımcı olmak için canlı yayınlarda da kullanılabilecek. İşte detaylar…

İlk başlarda sadece fotoğraf paylaşımı yapılabilen Instagram, video paylaşımı ve ardından canlı yayın özelliği ile birlikte iyiden iyiye kapsamı genişleyen bir ağa dönüştü. Üstelik canlı yayın özelliğiyle geniş kesimlerin de ilgisini çekti. Kullanıcıların, takipçileriyle sohbet edebilmesine imkan tanıyan bu özelliğe dair geliştirmelere ise bir yenisi daha eklendi…

Artık Instagram kullanıcıları, yüzlerine parıltılı yıldızlar ekleyerek, kedi yavrusu veya tavşan gibi davranarak, yani istedikleri şekilde arkadaşlarıyla ve takipçileriyle anında filtrelerle oynayabilecek. Yüz filtreleri canlı yayın sırasında veya yayına başlamadan önce seçilebilecek.

Canlı videolarda yüz filtrelerini kullanmak için, yayından önce veya yayın esnasında sağ alt köşedeki yüz simgesine dokunmak yeterli. Yeni bir görünüşe göz atmak istenildiğinde filtreye dokunup, istenilen tüm filtrelerle denemeler yapmak mümkün.

Bu gelişmeyle birlikte, bu haftaya özel yayınlanacak filtreyle beraber tüm yüz filtreleri artık canlı yayınlarda kullanılabilecek. Canlı videolara özel yeni güneş gözlüğü yüz filtresinin merceklerine yansıyan görüntüyü değiştirmek için dokunmak yeterli olacak.

Cevap bırakın