Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  ManşetYüksek Güçlü Telefon Şarj Adaptörü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Yüksek Güçlü Telefon Şarj Adaptörü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Yüksek güçlü telefon şarj adaptörü alırken dikkat edilmesi gerekenleri bu yazıda aktarıyorum.

  Telefonlarımızı şarj ederken ihtiyacımız olan adaptörler artık kutulardan çıkmamaya başladı. En azından orta/üst seviyede modellerde bu tarz adaptörler kutuda bulunmuyor. Durum böyle olunca yeni bir telefon aldığınızda elinizde bulunan adaptör ya da adaptörleri bu telefonla kullanıp kullanılamayacağı konusunda soru işaretleri de oluşabiliyor.

  Bu durumda araştırmanız gereken ilk özellik telefonununuz desteklediği şarj kapasitesi. Günümüzde birçok telefon üreticisi cihazlarının desteklediği kapasiteyi açıklar. Örneğin ortalama bir giriş seviyesi telefon 25 Watt kablolu şarjı destekler. Orta seviye modellerde bu değer yaklaşık olarak 45 ila 65 Watt arasında değişebilir. Üst seviye modellerde ise şarj kapasitesi 100 ve hatta 120 Watt’a kadar çıkar.

  Yüksek güçlü telefon şarj adaptörü alırken en az telefonun desteklediği şarj kapasitesinde almanızı öneririm. Zira bu sayede telefonunuz tam kapasite ile olabileceği en hızlı şarj hızına ulaşacaktır. Ayrıca elinizde farklı cihazlar varsa (saat, aksiyon kamerası, kulaklık ve benzeri) onları da şarj edebilmek için adaptörün çoklu çıkış olması da işinizi kolaylaştıracaktır. Burada dikkat etmeniz gereken konu şarj edeceğiniz diğer cihazın nasıl bir bağlantı kullandığıdır. Günümüzde bazı saatler USB Tip C bağlantı yuvasına sahip aksesuarlarla şarj edilir. Alacağınız adaptörde bu tarz bir yuvanın olup olmadığına emin olmadan satın alım yapmayın.

  Yüksek Güçlü Telefon Şarj Adaptörü

  Bana sosyal medyada gelen sorulardan biri de ‘telefonu kapasitesinin üzerinde yüksek güçlü adaptörle şarj edersek zararı olur mu’ idi. Bu sorunun yanıtı hayır. Günümüz telefonlarında bu tarz şarj işlemleri sırasında kendi kapasitesinin üzerindeki güçleri engelleyecek devreler bulunur. Bu yüzden örneğin 45 Watt şarj destekleyen bir teleonu 100 Wattlık bir adaptörle şarj edebilirsiniz. Zaten o adaptör de cihaza göre güç vereceği için en fazla 45 Watt sunacaktır. Bu tarz bir adaptör, uzun yıllar kullanacağımız için ilerde alacağınız telefonlarla da uyumlu olacaktır.

  Bu tip adaptörleri satın almadan önce yapacağım son uyarı ise bilinen marka ve modellere yönelmeniz yönünde olur. Ucuz ya da bilinmeyen markaların bu tarz yüksek güçlü telefon şarj adaptörü ürünlerini almanıza önermem. Zira uzun vadede başınız ağrıyabilir.

  Size kaliteli ve MediaMarkt mağazaları ve online satış kanalında bulabileceğiniz bazı ürün örneklerini de iletiyorum:

  Anker
  Philips
  Baseus

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN