YouTube’un TV’den izlenme süresi şaşırttı

0

Yapılan son araştırmalara göre TV üzerinden YouTube izleme süresi günde 180 milyon saati bulmuş durumda. İşte detaylar…

YouTube, şüphesiz dijital dünyada ‘video’ dendiğinde akla ilk gelen platform. Kökeni 2000’lerin ilk yıllarına dayalı olan video izleme ve yayın ağı, sadece akıllı telefon, tablet ve bilgisayarlar üzerinden zengin bir izleme deneyimi vaat etmiyor, yeni nesil teknolojilerle birlikte TV üzerinden de kullanılabiliyor. Günümüz akıllı TV’lerinin çoğunda standart bir özellik olan YouTube desteği sayesinde artık evlerin salonunda da tıpkı mobil cihazlar ya da notebook’larda olduğu gibi video izlemek mümkün hale geliyor. Üstelik bu trend hızla büyüyor.

Yapılan son araştırmalara göre TV üzerinden YouTube izleme süresi günde 180 milyon saati bulmuş durumda. 3,5 milyarı aşkın internet bağlantılı kullanıcı olduğu baz alındığında hatrı sayılır bir kesimin de TV’ler üzerinden söz konusu platformu tercih ettiği görülüyor.

Artış dikkat çekiyor…

Diğer yandan TV üzerinden Youtube izleyen kullanıcıların sayısında her geçen gün artış gözleniyor. Yapılan araştırmalar, ayrıca mobil cihazlar ve masaüstü bilgisayarlardaki izlenme oranlarındaki artışların TV üzerinde gerçekleştirilen izlenme oranlarına göre daha düşük seviye olduğuna işaret ediyor. Özetle TV, mobil cihaz ya da bilgisayarlara göre daha fazla benimsenmeye devam ediyor.

Bunun yanında anasayfa üzerinden farklı videoların keşfedilmesi ve izlenmeye başlaması da artış gösteren başka bir istatistik olarak karşımıza çıkıyor. Son 3 yıl baz alınarak yapılan incelemede anasayfa içeriklerinin 10 kat daha fazla izlenmeye başlandığı ifade ediliyor.

 

Cevap bırakın