YouTube’dan iPhone kullanıcılarına iyi haber!

0

Resim içinde resim modunu tekrar destekleyen Google’ın YouTube Premium abonesi olmayan kullanıcılar için söz konusu desteği ne kadar sürdüreceği merak konusu…

Apple, İOS 14 güncellemesi ile birlikte resim içinde resim modunu önce iPad’de sunmuş hemen ardından da iPhone’a aynı özelliği getirmişti. Bu sayede Safari üzerinden video izleyen kullanıcılar aynı anda internette küçük bir ekranda gezinebiliyordu. Fakat Google, bundan yaklaşık iki hafta kadar önce İOS 14’ün resim içinde resim modu desteğini engellemişti. Böylelikle YouTube web sitesinin İOS 14 için gelen resim içinde resim modu desteği kullanılamaz hale gelmişti. Bu gelişme teknoloji dünyasını adeta şoke etti.

Google’ın hiçbir açıklama yapmadan bu desteği kesmesi tabii ki birçok iPhone kullanıcısını üzmüştü. Desteği kesen şirket, yine hiçbir açıklama yapmadan söz konusu özelliği yeniden kullanıma sundu.

Google’ın ilgili düzenlemeyi YouTube Premium abonesi olmayanların arka planda video izlemesini önlemeye çalışmak amacıyla yaptığı fikri tartışılıyordu. Fakat yeniden destek vermesi sebebin başka bir şey olabileceği konusunu gündeme getirdi.

Resim içinde resim modunu tekrar destekleyen Google’ın, YouTube Premium abonesi olmayan kullanıcılar için bu desteği ne kadar sürdüreceği merak konusu. YouTube Premium’un kullanılma sebeplerinden en önemlisinin arka planda video izlemek olması sebebi ile uzun süre bu desteğin sunulacağı düşünülmüyor.

Cevap bırakın