YouTube’da yeni videoların keşfi artık daha kolay

0

Google’ın sahibi olduğu video paylaşım ve izleme platformu YouTube, kullanıcı dostu bir özellik üzerinde çalışıyor. İşte detaylar…

YouTube şüphesiz uçsuz bucaksız bir video ağı. Ne istenirse bulunan bu devasa multimedya platformu, tersinden bakıldığında da birbirinin aynı videolar, aynı isimler derken aranılan şeyin bulunamaması sorununu da beraberinde getirebiliyor. İşte Google, YouTube için tam olarak bu soruna odaklanıyor ve etkin bir çözüm üzerinde çalışıyor.

İlk etapta iOS cihazlarda görülen ve test aşamasında olduğu kaydedilen özellik, özetle bir ‘keşfet’ düğmesi şeklinde. Söz konusu düğme, YouTube’daki önerilere benzemekle birlikte sizi daha iyi tanıyor ve daha yoğun biçimde kişiselleştirilmiş öneriler sunuyor. İzleme alışkanlıklarınız ise Keşfet için baz alınan temel unsur, yani özünde YouTube’da yapılan önerileri bir bakıma kullanıcı kendisi belirliyor diyebiliriz.

Trendler sekmesi de var…

Diğer yandan Keşfet düğmesinde ‘Trendler’ sekmesine erişim imkanı da var. Ayrıca çeşitli kategoriler de sunuluyor, özellikle kullanıcıya göre belirlenmiş kategoriler, daha verimli kullanım için önemli bir katma değer oluşturma potansiyeli içeriyor.

Testleri devam ediyor…

iPhone kullanıcılarının yaklaşık yüzde 1’i üzerinde test edildiği belirtilen yeni YouTube özelliğinin kısa süre içerisinde nihai haliyle tüm kullanıcılara açılması bekleniyor.

Cevap bırakın