YouTube’da uzman ihtiyacı artıyor

0

YouTube’a ilişkin bir soruda görüş bildiriren platformun CEO’su Susan Wojcicki, denetleme ekibinde sayısal yetersizlik olduğunu ifade etti…

Popüler video paylaşım ağı YouTube, her gün milyarlarca saatlik izlenmenin söz konusu olduğu, sayısız içeriğin yüklendiği devasa bir platform. Bir Google şirketi olan ağ, diğer birçok internet platformu gibi sadece iyi haberlerle gündeme gelmiyor, çocuk istismarı videolarının yayınlanması gibi çeşitli problemlerin odağında yer aldığı dönemler oluyor.

Örneğin geçtiğimiz haftalarda 16 milyon aboneye sahip olan 22 yaşındaki YouTuber Logan Paul (üstte), intihar eden bir kişinin cesetini gösteren bir video paylaşmış, büyük tepki çekmesinin yanı sıra beklenileceği üzere YouTube’un da eleştiri oklarını üzerine çekmesine neden olmuştu. Bir süre sonra içerik video paylaşım ağından kaldırılsa da, tepkiler çığ gibi büyümüştü. Bu durumun ardından YouTube’un benzer konularla ilgili aksiyon alma süresi eleştirilmişti.

“Daha fazla uzmana ve zamana ihtiyacımız var”

İşte bu duruma ilişkin soruları yanıtlayan YouTube CEO’su Susan Wojcicki, sorunların yaşanmaması için çaba harcandığını, ancak daha fazla sayıda uzmana ve zamana ihtiyaçlarını olduğunu söyledi.

Şikayetler ve geri dönüşler hakkında görüş bildiriren Wojcicki, denetleme ekibinde sayısal yetersizlik olduğunu açıksözlülükle paylaştı. Hızlıca fark edilmesi için daha çok sayıda uzman ile çalışmaları gerektiğinin altını çizmekle kalmayan YouTube CEO’su, ayrıca doğru adımları atabilmeleri için politikalarını da doğru şekilde yeniden çizmeleri gerektiğini belirtti.

Cevap bırakın