YouTube’da kanal sahiplerini sevindiren özellik

0

YouTube’da kanal sahipleri, artık yorum filtreleme özelliği ile daha konforlu bir yayıncılık deneyimi yaşayabilecek. İşte ayrıntılar…

YouTube yorum yönetimi için önemli bir değişiklik yaptı. Kanal sahiplerinin videolarına gelen yorumları daha kolay bir şekilde yönetebilmeleri için yorum filtreleme özelliği sunuldu.

Yenilenen sistemde kanal sahipleri, gelen yorumlar içerisinde belirledikleri filtrelerdeki yorumları ayrı bir şekilde görerek daha kolay yönetebilecekler.

Bu sayede büyük kanal sahiplerinin bir video altına gelen binlerce yorum içerisinde belirlenen kriterlerdeki yorumların daha kolay görülebilmesi sağlanacak.

YouTube yorum filtreleme özelliği yenilendi

Halihazırda YouTube yorum filtreleme özelliği bulunurken, yeni güncelleme sayesinde bu özellikle daha efektif bir şekilde kullanılabilecek. Yorumlar içerisinde anahtar kelime ile filtreleme yapmak mümkünken yeni özellikte yorum yapan kişinin abone sayısı, üyelik durumu gibi kriterlere de filtre uygulanabilecek. Yeni özellikte yorumcunun abone sayısı ile ilgili filtrelerin yanı sıra üyelik durumu, soru durumu, yanıt durumu gibi farklı detaylar uygulanabilecek.

Yeni yorum filtreleme özelliğinin özellikle yüksek aboneli ve binlerce yorum alan kanal sahiplerinin işini büyük bir ölçüde kolaylaştıracağı belirtiliyor. Uzun bir süredir kanal sahipleri tarafından da talep edilen detaylı yorum filtreleme özelliği sayesinde kanal sahipleri epey zorlu olan yorum cevaplama sürecini daha kolay bir şekilde yapabilecek.

Cevap bırakın