YouTube’da Ağustos ayında en çok izlenen 10 oyun

0

until-down

Oyun dünyasının son yıllardaki en önemli buluşma noktalarından biri de YouTube. Her gün milyonlarca oyun videosunun yüklendiği platform, adeta PC ve konsol dünyasına ışık tutuyor. Canlı yayın odaklı önemli güncellemeleri (60fps desteği gibi) kullanıcılarına sunup Twitch’in popülaritesine yaklaşan, yüklenen videolar konusunda ise aralıksız şekilde büyüyen YouTube’da Ağustos ayına dair ilginç bir liste yayınlandı.

YouTube’da Ağustos ayı boyunca en çok izlenen oyunlar, gerçekleştirilen araştırmalar neticesinde belirlendi. Canlı yayınlar, izlenme süreleri ve video yükleme sayıları üzerinden tamamlanan listeleme, Pewdiepie ve Markiplier gibi oyun dünyasının dev YouTuber’ları tarafından da paylaşıldı. Bu gösterge, söz konusu listenin doğruluğu açısından önem taşıyor.

Untildawn

Buna göre Ağustos ayının en çok izlenen, bir başka deyişle en fazla ilgi gören oyunu Until Dawn oldu. Geliştiriciliğini Supermassive Games’in, dağıtımını SCEE’in üstlendiği yapım, son dönemde yayınlanan en iyi korku türü oyunlardan biri olarak kabul ediliyor…

Bu izlenme rekorları kıran oyuna dair paylaşacağımız kısa bir bilgi ise konusu hakkında. Oyunda bir dağ evinde mahsur kalan gençlerin ürpertici bir atmosferde hayatta kalma mücadelelerine tanıklık ediliyor. Elbette oyuncu açısından da amaç yaşamaya devam edebilmek. Merakla beklenen yapımlardan savaş türü oyun Call of Duty: Black Ops III de listenin ikinci sırasında yer alıyor. Amerikan futbolu oyunu Madden NFL, retro yapım Pac-Man 256 ve Superhot en çok izlenen üç, dört ve beşinci oyun olarak sıralandı.

Geçtiğimiz günlerde çıkışını gerçekleştiren Metal Gear Solid V: The Phantom Pain 6. Sırada yer alırken onu Super Mario Maker, Gears of War, H1Z1 ve World of Warcraft izledi.

Cevap bırakın