YouTube’a kanal dostu 3 yeni özellik

0

Popüler video paylaşım ve izleme ağı YouTube, gelen 3 yeni özellikle içerik oluşturucularının yüzlerini güldürdü. İşte ayrıntılar…

YouTube’da gelir modelleri genişliyor. Bu kapsamda sunulan 3 yeni özellik kullanımda. İlk olarak YouTube Oyun’da ilginç bir insiyatif sahası oluşturan sponsorluk özelliği geldi. İlgili özellik, aylık 4.99 dolar karşılığında hayranların, kanal desteklemelerine olanak tanıyor. Böylelikle özel bir rozet ve çeşitli emojilere erişim imkanı da sunuluyor. Oyun tarafında içerik oluşturan kanallara katkı sağlaması beklenen yeni sponsorluk özelliğinden yararlanabilmek için;

  • En az 100k aboneye sahip olunması
  • 18 yaşından büyük olunması
  •  İş Ortağı Programı üyesi olunması gerekiyor.

Bir diğer yenilik de kanallarda içerik oluşturucular kendi ürünlerinin satışını gerçekleştirebilecekler. Video altında yer alan bölümde, en az 10k aboneli kanallar çeşitli ürünleri listeleyerek satabilecek. Sunulabilecek maksimum ürün sayısının 30’a yakın olduğunu belirtelim.

Son olarak da YouTuber’lara bir tür esneklik getiren ilgi çekici bir yenilik söz konusu. YouTube’a yayınların zamanlanarak gerçekleştirilmesi, bunun ön tanıtımının yapılması ve Super Chat adı verilen özellikle sohbet özelliği sunulması şeklindeki kapsamıyla Prömiyer özelliği kullanımda. Bu noktada üyeler, canlı yayın olmaksızın YouTuber’larla sohbet edebiliyor.

En nihayetinde ise paylaşım platformu, bu kez izleyenleri ve kullanıcıları değil, içerik geliştirenleri düşünerek çeşitli fonksiyon artırımları sağlamış oluyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın