Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiYouTube yakında böyle görünecek

  YouTube yakında böyle görünecek

  FRANCE-INTERNET-TECHNOLOGY-LEWEB12

  Video izleme konusunda uzun yıllardır rakipsiz konumda yer alan YouTube’un tasarımında önemli değişikliklere gidilecek. Masaüstü sürümü için uygulamaya konulacak yeni YouTube tasarımı, Google’ın Android 5.0 Lollipop ile birlikte daha yoğun şekilde ortaya koyduğu Material Design anlayışına sahip olacak.

  YouTube kullanımının temel taşları olan video izleme deneyimini zarif ve küçük dokunuşlarla geliştirmeyi amaçlayan yeni tasarım anlayışı, modern bir görünümü ile öne çıkıyor. Videoların altındaki ilerleme çubuğu, daha ince olurken video ekranında şeffaf düğmeler yer alacak. Videolardaki açıklamalar, anahtar kelimelerden yorumlara kadar çok sayıda detay için Material Design izleri ile karşılaşılacak. Daha ince fontlar ve renk anlamında da değişim dikkat çeken yenilikler arasında yer alacak.

  Old-VS-New-YouTube-Player-AH

  Kırmızı ve siyah ağırlıklı renklerin kullanıldığı günümüz YouTube masaüstü sürümü, yeni tasarımla birlikte yeni renklere kavuşacak. Kırmızı ve siyah ağırlığı yerine ağırlıklı şekilde beyaz, gri renkler olacak. Kırmızı da kullanılan yoğun renkler arasında yer alacak. Daha sade ve net bir görünümle kullanıcıların karşısına çıkacak YouTube’un genel olarak daha modern bir yapı sunacağını belirtebilmek mümkün.

  Enable-New-YouTube-Player

  YouTube’un bir Google platformu olduğundan yola çıkıldığıda teknoloji şirketinin, yazılım tabanındaki anlayışını video platformuna entegre etmesi halihazırdaki beklentiler arasındaydı. Google’ın YouTube üzerindeki çalışmaları devam ediyor, son kullanıcı formunun ne zaman aktif edileceği henüz netlik kazanmış değil.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN