Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerSosyal MedyaYouTube webcam’den kayıt özelliğine son veriyor

  YouTube webcam’den kayıt özelliğine son veriyor

  Ekran_Resmi_2015-12-14_10_31_48

  YouTube’daki webcam’den çekim özelliği, video yüklemekle uğraşmadan kendi bilgisayarınızın web kamerası ile video kaydı yapmaya olanak tanır. Gelen yeni bir bilgiye göre video paylaşım ağı, önümüzdeki Ocak ayında webcam’den kayıt özelliğine son veriyor.

  16 Ocak 2016 son gün

  16 Ocak 2016 tarihinde son verilecek özellik, webcam kullanarak kayıt yapan kullanıcıları üzebilir, ancak özelliğin sonlandırılma kararının arkasında muhtemelen pek fazla rağbet görmemesi geliyor.

  10 yaşındaydı

  2006’da yani yaklaşık 10 sene önce, Google tarafından satın alınmasının hemen ardından gelen YouTube’da webcam’den doğrudan kayıt gerçekleştirme özelliği, geçtiğimiz yıllarda yoğun ilgi görürken artık günümüzde nadiren kullanılıyor. Bu nedenle sonlandırılma kararı, otoritelere göre oldukça mantıklı görünüyor.

  youtube-gaming

  Mobil cihazları etkilemiyor

  Öte yandan video kaydını webcam’den gerçekleştirme özelliğinin sonlanmasının mobil cihazlardaki kameralarla bir ilgisi bulunmuyor. Bilindiği üzere YouTube’a akıllı telefon ve tabletlerin kamerası kullanılarak doğrudan video yüklenebilmesi mümkün. Sosyal medya dünyasına ilişkin gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz. Gündeme dair daha fazla haber için buraya tıklayabilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN