YouTube videolarının altında alışveriş linklerine yer verilecek

0

Teknoloji devi Google tarafından yayınlanan bir rapora göre bundan böyle YouTube videolarının hemen alt kısımlarında alışveriş bağlantılarına yer verecek. İşte detaylar…

Teknoloji şirketi Google, şimdilerde yeni bir özellik üzerinde çalışıyor ve bu durum tam olarak YouTube meraklılarını ilgilendiriyor. Yakın zaman içerisinde test aşamasından uygulama aşamasına geçecek olan özellik ile artık YouTube videoları altında Google Shopping olarak yapılandırılması planlanan alışveriş sitesine giden linkler olacak. Kullanıcıların bir video izlediklerinde hemen altta yer alan alışveriş linkleri ile online mağazaya yöneltilerek alışveriş yapmaları sağlanacak.

Google’dan sürpriz adım…

Amazon ile büyük bir rekabet içerisine giren Google, online alışveriş konusunda kendi platformlarından da destek almayı sürdürüyor. Özellikle son yaptığı bu çalışma dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı olan YouTube sayesinde şirketin online alışveriş konusunda büyük bir ivme kazanmasına yardımcı olabilir. Peki, alışveriş bağlantıları nasıl olacak?

Bu konuda bir örnek vermek gerekirse örneğin YouTube üzerine bir kozmetik ürünü ile ilgili video izliyorsunuz, böyle bir durumda videonun hemen altında Google Express ya da yeni adının Google Shopping olması muhtemel siteye yönlendirilerek bu kozmetik ürününden kolayca satın alabiliyorsunuz. İlginç olacağına şüphe yok.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın