Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürYouTube Videoları iPhone'a Nasıl İndirilir?

  YouTube Videoları iPhone’a Nasıl İndirilir?

  Çevrimiçi video izlemeye çalıştığınızda internet bağlantınızın zayıf olduğunu fark edip videoyu gerçekten oynatamadığınız oldu mu hiç? Veya metroda video izlerken  internet bağlantısının olmadığı bir durumla hiç karşılatınız mı? Neyse ki, ” YouTube Videoları iPhone’a Nasıl İndirilir? ” başlıklı bu makalemin yardımıyla, videoları doğrudan iPhone’unuza  nasıl indirip izleyebileceğinizden bahsedeceğim. Böylece çevrimiçi veya çevrimdışı her an videolarınıza erişip izleyebilirsiniz.

  iPhone’a videoları nasıl indireceğinizi öğrendikten sonra, istediğiniz her videoyu daha sonra izlemek üzere kitaplığınıza kaydetmeniz yeterli olacaktır. Ancak, videolar  büyük olabilir ve çok fazla alan kaplayabilir. Bu nedenle, iPhone’unuzdaki kullanılabilir alanı temizlemek ve yeni videolar için yer açmanız gerekebilir.

  iPhone’a Video İndirmek Yasal mı?

  İnternetteki herhangi bir yerden video indirmeden önce, etik veya yasal olmayabileceğini aklınızda bulundurmalısınız. YouTube veya Facebook gibi sitelere kişisel olarak yüklediğiniz bir videoyu indiriyorsanız, telif hakkı yasalarını ihlal etmiş olmazsınız. Ancak, başka birinin videosunu indiriyorsanız, telif hakkın konusunda dikkatli olmalısınız.

  YouTube Videolarını iPhone’a Nasıl İndirebilirsiniz?

  YouTube videolarını en basit şekilde aşağıdaki adımları izleyerek indirebilirsiniz.

  1. YouTube uygulamasında kaydetmek istediğiniz videosu bulun.
  2. Video adının yanındaki üç dikey noktaya dokunun.
  3. Paylaş > Bağlantıyı Kopyala‘ya dokunun.
  4. İnternet tarayıcınızdan savefrom.net adresine gidin.
  5. URL’yi yapıştırmak için kutuya çift dokunun.
  6. Dosya türünü .mp4 olarak ayarladığınızdan emin olun.
  7. İndir’e dokunun ve onaylayın.

  YouTube Premium Üyeliği ile Video İndirme

   YouTube Premium üyelik ile iPhone, iPad veya Mac üzerinden videoları indirebilirsiniz.

  1. Premium üyeliğinizle YouTube hesabınıza giriş yapın.
  2. İndirmek istediğiniz videoyu açın.
  3. Video indirmeye uygunsa, videonun altında bir “İndir” düğmesi bulacaksınız.
  4. İndirme işlemine başlamadan önce indireceğiniz video kalitesini seçin (maksimum 1080p).
  5. Video indirilmeye başlayacak.
  6. Ancak unutmayın ki, bu video iPhone, iPad veya Mac’inizde kaydedilirken şifrelenir ve arkadaşlarınızla paylaşılamaz.

  Uygulama Kullanarak YouTube Videolarını iPhone’a İndirme

  iPhone’a YouTube videolarını indirip kaydetmek için kullanabileceğiniz yöntemlerden bir diğeri de üçüncü parti uygulama kullanmaktadır. Uygulamalara örnek olarak  JAYD (Just Another YouTube Downloader)’ı verebilirim. Bu uygulama YouTube Premium’un indirme sistemine bir alternatif  olarak çalışır. Videoları tercih ettiğiniz şekilde indirmenize olanak tanır.

  JAYD’yi kullanmaya başlamak için öncelikle Scriptable adlı bir uygulamayı indirmeniz gerekiyor. Bu uygulama, JAYD’nin düzgün çalışabilmesi için ihtiyacınız olan bir ortam sunar. Scriptable’ı yükledikten sonra JAYD’yi de yüklemeniz gerekiyor. Sonrasında YouTube’a gidip indirmek istediğiniz video yanındaki More seçeneğini seçebilirsiniz.

  iPhone’da YouTube videolarını indirmek için istenilen videoyu seçip paylaş listesinde JAYD seçeneğini bulmanız gerekiyor. Ardından size iki farklı seçenek sunulacaktır.  Tüm videoyu veya sadece sesi kaydetmek. Seçiminizi yapıp, işlemi tamamlamak için kaydet’i seçmeniz gerekiyor.

  JAYD uygulaması AppStore’da bulunmayan bir kısayoldur. Kısayollar galerisinde mevcut değildir ve bu da güvenilmeyen bir kaynaktan geldiği anlamına gelir. Ayarlar uygulamasından güvenilmeyen kaynaklardan gelen kısayollara izin verilmesi gereklidir. Uygulamanın güvenilmeyen kaynaktan yüklenilmesi nedeniyle, karşılaşılabilecek her türlü olumsuz durumdan kullanıcının sorumlu olduğunu da hatırlatmak isterim.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN