YouTube videoları bölümlere ayrılabilecek

0

YouTube her geçen gün çok daha popüler hale geliyor. Birçok içerik üreticisi sahip oldukları milyonlarca abone için en ilgi çekici içeriği üretmek adına birbiriyle yarışıyor. Diğer yandan YouTube de hem içerik üreticiler hem de izleyiciler için yenilikler yapmaya devam ediyor. Son olarak gelen özellik ise her iki tarafın da işini kolaylaştıracak. YouTube videolarını bölümlere ayırma dönemi başlıyor.

YouTube videoları bölümler halinde izlenecek

Artık en çok kullandığımız sosyal medya platformlarının başında YouTube yer alıyor. Dolayısıyla platform izleyicilerin ve içerik üreticilerinin işini kolaylaştıracak özellikleri de bünyesine ekliyor. YouTube Twitter hesabından yapılan duyuruya göre, YouTube videoları artık bölümlere ayrılarak izlenebilecek. Kullanıcılar video zaman şeridi içinden bölümleri görebilecek ve başlıkları okuyabilecek. Bildiğiniz gibi içerik üreticileri daha öncesinde videolarındaki önemli başlıkları ve onların dakikalarını videonun açıklama kısmına yazıyordu. Yeni özellik ile bu işlem daha da kolay hale gelecek.

Bir videoda en az üç zaman damgasının olması gerekiyor. Ayrıca en az 10 saniye aralık ile yeni zaman damgası ekleniyor.

YouTube videolarını bölümlere ayırma özelliği hem YouTube içerik üreticilerinin hem de uzun videolarda sıkılan veya aradığını bulamayan izleyicilerin işini kolaylaştıracak gibi görünüyor.

Cevap bırakın