YouTube Uptime! ile tanışın

0

YouTube2

Popüler video izleme ve paylaşım platform YouTube, son dönemde sunduğu birbirinden ilginç yeniliklerle dikkat çekiyor. Bu kez gelen yeni özellik, izlenen videoları sosyal bir araç olarak da kullanmaya imkan tanıyan Uptime!…

Yeni özellik, beğenilen videoların arkadaşlar arasında izlettirilme çabalarına yönelik geribildirimler neticesinde mi hazırlandı bilinmez ama çok etkili bir konuya odaklandığına şüphe yok. İlk etapta iOS cihazlar için indirilmeye sunulan uygulama, yeni bir sosyal etkileşim konusu olmaya aday.

Uygulamada kullanıcıların mesajlaşabilme ve videolara yönelik görüşlerini aktarabilme imkanları da sunuluyor. Uygulamanın YouTube videolarını izlemeye yeni bir bakış açısı getireceğine şüphe yok.

İlk aşamada sadece bazı videoların yer aldığı platformda arama kısmı kullanılarak daha fazla videoya erişim sağlanabiliyor. Ayrıca YouTube’da video aratıldığında Uptime! ile paylaşılıp yine arkadaşlara izletilebiliyor.

Video izlenmeye başlandığında ekranda profil fotoğrafı görünüyor ve verilen tepkiler de buradan diğer kullanıcılara görülebiliyor.

YouTube’un bu yeni izleme ve izlettirme odaklı fikrinin ilginç olacağına şüphe yok. Öte yandan hemen her platformun daha sosyal özelliklere entegre olma yönünde adımları da çarpıcı noktalara gelmiş durumda.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın