Youtube, para kazandırmayan hesapların fişini çekebilir

0

10 Aralık’tan itibaren geçerli olacak yeni hizmet şartlarındaki Hesap Askıya Alma ve Fesih kısmında, önemli bir farklılık söz konusu. İşte detaylar…

Birkaç gün önce Youtube tarafından, hizmet şartlarında bir dizi değişiklik yapıldığı duyuruldu ve tüm hesap sahiplerine gönderilen e-mail’de, bundan sonra para kazandırmayan platformların kapatılabileceği ifade edildi. Youtuber’lar endişeli…

10 Aralık’tan itibaren geçerli olacak yeni hizmet şartlarındaki Hesap Askıya Alma ve Fesih kısmında, önemli bir farklılık söz konusu. “Youtube, kendi insiyatifine göre, verdiğiniz hizmetin ticari geçerliliğini kaybettiğini saptarsa Google hesabınızın bir bölümüne erişimi kısıtlayabilir ya da Youtube erişiminizi tamamen durdurabilir.” biçiminde belirtilen yeni düzenleme dikkat çekici. YouTube kısaca; ‘şâyet siz artık YouTube’ya para kazandırmıyorsanız, şirkete bir faydanız yoksa hesabınızı silebiliriz’ demek istiyor.

İlginç açıklamalar…

Kullanıcılara yollanan e-mail’de bulunmayan bu açıklamalar, şirketin web sitesinde yer alıyor. Hesapların hangi kriterler doğrultusunda kaldırılmasına karar verileceği konusu ise henüz meçhul.

Edinilen bilgilerden anlaşılıyor ki, fazla içeriğe sahip ancak para kazandırmayan hesaplar kapatılabilir. Kullanıcılar bu meçhul konudan çok rahatsız ve şirketten kapsamlı bir bilgilendirme gelmesini istiyorlar. Ancak Youtube, şu an için duruma bir netlik kazandırmadı.

Cevap bırakın