YouTube Music gelişmeye devam ediyor

0

Popüler video ve müzik paylaşım sitesi YouTube’un Music özelliği artık daha da ‘çekici’ hâle geldi. Bundan sonra YouTube Red üyeleri, indirdikleri şarkılara çevrimdışı olduklarında dahi 30 gün boyunca erişebilecekler. Bu özellikle birlikte kullanıcılar sevdikleri sanatçıları internete bağlı olmasalar da istedikleri zaman dinleyebilecekler.

Yeni güncellemeden sonra artık siteye ‘Save Offline’ adlı bir özellik eklendi. Böylece ses dosyalarını, SD veya HD videoları kaydetmek, daha sonra izlemek-dinlemek mümkün hâle geliyor. Ağın resmi blogundan da konuya dair şu açıklama geldi;

‘İndireceğiniz şarkıların sayısı, cihazınızdaki alana bağlı. Bunu aynı zamanda indirdiğiniz ses ya da video dosyalarının uzunluğu-kalitesi de etkiliyor.’

Daha önce çevrimdışı erişim sitede ‘Offline Mixtape’ özelliği adı altında aktifti ve bu şekilde kullanıcıların dinleme alışkanlıkları göz önünde bulundurularak, YouTube Red üyelerine çeşitli şarkılar sunuluyordu. Şimdi ise kullanıcılara tamamen serbestçe seçim hakkı tanınıyor. Artık Red üyesi YouTube kullanıcıları, istediği şarkıyı indirdikten sonra 30 gün içinde internete bağlı olmasa da dilediği şekilde dinleyebilecek.

YouTube yeni özellikler getirmeye devam etse de, maalesef Red üyeliği şu anda Türkiye’de aktif değil. Yani Türk kullanıcılar bu fonksiyondan henüz faydalanamayacaklar.

Cevap bırakın