YouTube mobil için yeni özellikler deniyor

0

Neredeyse herkesin günde en az bir defa girdiği YouTube, özellikle mobil uygulama tarafına önem veriyor. Bunun sebebi ise insanların bilgisayarlarından veya televizyonlarından daha çok telefon veya büyük ekranlı tabletlerinden video izliyor oluşu. Buna bağlı olarak YouTube’a gelen yenilikler de genellikle mobil tarafta oluyor. Bu haberimiz de gelen yenilik hakkında.

YouTube’a gelen yenilikler test ediliyor

Mobil cihazlarımızdan video izlemeyi seviyoruz. Yahut bir bilgi öğrenmek veya sevdiğimiz bir kanalın videolarına bakarken arama ekranında çokça zaman geçiyoruz. Bu doğrultuda YouTube, arama ekranını daha kullanışlı hale getirecek.

Sol tarafta eski hali ile arama ekranını görürken sağ tarafta ise yeni arma ekranını görüyorsunuz. Bir arama yaptığınızda veya ana ekranda gezerken uygulamanın yeni arayüzü böyle olacak. Kullanıcılar video içeriğini daha fazla görecek ve önizlemeyi daha büyük bir şekilde izleyebilecek.

Yeni arayüz çoğu kullanıcı tarafından sevilecek gibi duruyor. Şu anda sadece Android telefonlarda test edilen ekran, sevilirse tüm platformlara gelebilir.

Cevap bırakın