YouTube Kanalı En Hızlı ve Basit Şekilde Nasıl Açılır?

0

Bir Youtube kanalı açmak istiyor ve bunu daha önce yapmadıysanız bu yazıyı okumaya devam edebilirsiniz. Kendinizi daha iyi tanıtmak, ifade etmek ve prestij elde etmek için YouTube kanalı açmayı düşünebilirsiniz. Fakat bir YouTube kanalına sahip olmadan video yükleyemeyeceğiniz gibi yorum yapabilmek ve oynatma listesi oluşturabilmek için  de YouTube kanalı oluşturmanız gerekmektedir.

YouTube Kanalı Açmak İçin İlk Gereken

YouTube’da oturum açmak için bir Gmail hesabına ihtiyacınız olacak. Eğer daha önceden edindiğiniz bir Gmail adresiniz yoksa hemen oluşturmalısınız. Daha sonra YouTube’a giriş yaparak oturum açmak için e-posta adresinizi ve şifresini girmelisiniz

YouTube Kanalı İçin İyi Bir İsim Seçin

YouTube kanalınız için kulağa hoş gelen ve anlaşılır bir isim seçmelisiniz. İsim seçerken de global düşünerek içinde Türkçe harf bulunmayan ve kolay hatırlanacak bir isim seçmek faydalı olacaktır. Ayrıca kanalınız ne ile ilgiliyse kanalınızın konusunu ve kurulma amacını belirten bir metin hazırlamalısınız. Kanal ismini net bir şekilde belirlemekte yarar var. Çünkü değiştirmek isterseniz aylar sürebiliyor.

Profil Fotoğrafı Mutlaka Olmalı

YouTube’a Google hesabınızla eriştikten sonra adınızı veya kullanıcı adını sol menünün üst kısmında görebilirsiniz. Profil fotoğrafınızı da eğer ayarlar bölümünden eklemişseniz bu alanda görebilirsiniz. Burada fotoğrafın kanal ismi ile yakından ilgili olması gerektiğini söylemekte fayda var.

Kanala Uygun Görsel Eklenmesi

Burada bahsi geçen fotoğraf kanal sayfasının üst alanında görülen görseldir. Kapak görseli 2560 x 1440 pixel ebatlarında ve kanalın yapısıyla yakından ilgili olmalıdır.

Kanala Açıklama Ekle

Sizi izlemeye gelenlere kanalınız hakkında kısa bir özet içeren açıklamayı kanala ekleyin. Bu açıklamayı oluşturmak için ana kanal sayfasından “Hakkında” sekmesine bastıktan sonra “+ Kanal açıklaması” düğmesine tbasarak yapabilirsiniz.

Sosyal Medya Kullanımı Yaparak Kanalınızı Tanıtıın

Kanalınızı faaliyet geçirdiğinizde takipçiler koşarak sizin kanalınıza gelmeyecektir. Fakat sosyal medyayı kullanarak paylaşımını yaptığınız videoların çok daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Dikkat Etmeniz Gereken Nokta

Eğer Google hesabınızı silerseniz YouTube’da bulunan verilerinizin de silineceğini unutmayın. O yüzden silme işlemine karar verdiğinizde bunun kesinleşmiş ve son kararınız olduğuna emin olun. 

 

Cevap bırakın