Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerSosyal MedyaYouTube gelecekte daha fazla tıklanmak istiyor

  YouTube gelecekte daha fazla tıklanmak istiyor

  youtube

  Video izleme/paylaşım ve canlı yayın gerçekleştirme platformu YouTube’da paylaşımlar söz konusu olduğunda daha fazla internet kullanıcısına ulaşmanın belli başlı püf noktaları var. Örneğin doğru bir başlık, özellikle arama sonuçlarında çıkmak için önemli. Ayrıca sonuçlarda çıkmak ya da önerilern videolar arasında yer almanın yanında ‘görünüm’ de önemli. Videonun tıklanmadan önceki screen shot yani ekran görüntüsü, videoların paylaşımından önce kullanıcılara sunuluyor. Kullanıcı, YouTube’un kendisine sunacağı görüntüler arasından tercih yapıyor ya da insanların dikkatini çekecek o kritik görüntüyü kendi belirliyor.

  YouTube, videoların daha fazla tıklanmasını sağlayacak bu önemli ayrıntıya ilişkin deneyimi zenginleştirecek adımlar atmaya hazırlanıyor. Google’ın sahibi olduğu video paylaşım ağı, biyolojik sinir ağlarından esinlenilerek geliştirilen bir teknoloji ile YouTube’u geliştiriyor. Böylelikle rastgele görüntüler yerine daha iyi görünen videoların görüntülerinin alınmasının sağlanması hedefleniyor.

  Ekran_Resmi_2015-10-14_10_41_16Bu özelliğin hemen her saniyesi ciddi bir mühendislikle hazırlanan profesyonel video klipler için pek birşey ifade etmeyeceği aşikar. Ancak amatör YouTube paylaşımcıları açısından yaklaşıldığında daha fazla tık almanın önünü açacağı şüphe götürmez bir gerçek durumunda.

  Daha zarif bir platform

  En nihayetinde ise YouTube, daha iyi küçük resimlerle kullanıcılarının karşısına çıkaracağı videolar sayesinde daha zarif bir platform halini de alabilir. Çalışmaların ne seviyede olduğu kesin olarak bilinmiyor ama yakın zamanda yeni ve daha fazla tıklamanızı tetikleyen bir youTube deneyimi ile karşılaşabilirsiniz. Sosyal ağlara dair gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Buraya tıklayıp Media Markt YouTube sayfasına abone olabilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN