Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerSosyal MedyaYouTube Gaming uygulaması ile tanışın

  YouTube Gaming uygulaması ile tanışın

  youtube-gaming

  YouTube, geçtiğimiz Haziran ayında duyurduğu, ancak detaylarını çok kısıtlı şekilde paylaştığı Gaming adlı uygulamasını indirilmeye hazır forma taşıdı. Şimdilik Android APK dosyası halinde indirilebilen YouTube Gaming, kısa süre içinde mobil uygulama mağazalarındaki yerini alacak. Peki YouTube Gaming nedir?

  2015 yılında oyun odaklı paylaşımlar ve bu alandaki videoların izlenme sayılarındaki rekor düzey, YouTube’u harekete geçirmiş ve popüler video izleme/yayınlama platformu 60fps desteği ile önemli bir açığını kapatmıştı. Özellikle oyun konulu video canlı yayınlarında çok daha iyi bir görüntü senkronizasyonun önünü açan bu özelliğin ardından Gaming adlı bir de video kanalı açılmıştı. Burada, öne çıkan oyun videolarını kullanıcılarına sunmaya başlayan YouTube, sonrasında ise mobil uygulama sinyallerini vermişti.

  youtube-gaming

  YouTube Gaming adıyla gelecek mobil uygulama, bir tür canlı yayın uygulaması. Twitch’e benzer yönleri ile dikkat çeken uygulamada oyun severler birbirleri ile sohbet edebiliyorlar. Bu sosyal yönünden ziyade oyuna dair paylaşımları ile öne çıkması beklenen YouTube Gaming, favori oyuncuların takip edilebilmesi üzerinden kullanıcılarına her an oyun videolarına ya da canlı yayınlarına erişilebilecek bir platform sunmuş oluyor.

  Android için YouTube Gaming 0.6.0.2 önizleme sürümü indirilebilir durumda olan uygulamanın kısa zaman içinde-final hali- ile oyun meraklıları ile buluşacağını belirtelim.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN