YouTube CEO’su: Logan Paul YouTube’dan çıkarılmamalı

0

Katıldığı bir etkinlikte soruları yanıtlayan YouTube CEO’su Susan Wojcicki, Logan Paul’un YouTube’dan atılmasını gerektirecek seviyede bir şey yaptığını düşünmediği söyledi.

Vlog’lar ülkemizde son derece popüler. Birçok isim, kendi hayatlarına dair videoları YouTube üzerinden yayınlayarak geniş kesimlere dokunmak istiyor. Logan Paul ise bu alanda nam salmış bir isim, milyonlarca abonesi ve her videosunun dünya genelinde yoğun ilgiyke karşılanması gibi gerçekler var. Ancak geçtiğimiz dönemde yayınladığı bir vlog’uyla büyük tartışma yarattığı da gerçek.

Japonya’da intihar etmiş bir kişinin bedeninin görüntülerini vlog’u içerisinde yayınlayan ünlü YouTuber’ın bu adımı sansasyon yaratmıştı. YouTube yönetimi söz konusu videoyu silmeden hızlı bir şekilde kendi silen Logan’ın platformdan atılması gerektiğine kadar uzanan görüşler dile getirilmişti İşte bu konuyla ilgili olarak ilginç bir yorum geldi.

Katıldığı Code Media adlı bir etkinlikte soruları yanıtlayan YouTube CEO’su Susan Wojcicki, Logan Paul’un YouTube’dan atılmasını gerektirecek seviyede bir şey yaptığını düşünmediği söyledi. Yanıtı tam olarak şöyleydi; ’Paul, üç uyarıya sebep olacak bir eylemde bulunmadı. İnsanları kafamıza göre platformdan atamayız. Bunun için bir politika ihlâlinin olması gerek. Bizim de sabit kurallarımız olmalı. Bu, bir tür hukuk kodu.’’ Ifadelerini kullandı. Ayrıca yayınlanan videonun zevksiz olduğunu belirtti.

Paul yayınının ardından ciddi sorunlar yaşadı, YouTube, ünlü ismin gelirlerini önde yarıya indirdi sonra ise ‘geçici süreyle’ olduğu kaydedilerek tamamen dondurdu.

Cevap bırakın