YouTube beklenen özelliği kullanıma sunuyor!

0

Youtube hikayeler özelliği yakında kullanıma sunulacak. İlk görüntüleri ortaya çıkan özelliğin yapay zeka destekli olacağı kesinleşti. Kanalların gönderi paylaşmasına geçtiğimiz dönemde izin veren Youtube, şimdi de story paylaşımı yapılabilmesini sağlayacak.

Snapchat ile hayatımza giren ve Mark Zukerberg’in Snapchat’i satın alamamasının ardından tüm platformlarına eklediği story özelliği şimdi de Youtube’a geliyor. 24 saat boyunca görüntülenebilen fotoğraf ve videolar paylaşabildiğiniz story’ler, hem ülkemizde hem de dünyada çok sevilmişti.

YouTube Hikayeler beta sürecine girdi!

Google+ ile başarısız bir sosyal ağ girişimi olan Google, Youtube’a sosyal ağlardaki özellikleri eklemeye devam ediyor. Yıllardır platformda olan ‘Tartışma’ özelliğini güncelleyen ve kanalların gönderi paylaşabilmesini sağlayan Google, etkileşimi arttırmak için yeni yollar deniyor.

Bir süredir test edilen Youtube story sistemi Google içerisindeki küçük bir test grubu tarafından kullanılıyor. Sızan görüntülerle birlikte ‘yeşil ekran’ olarak bilinen arkaplan yok etme sisteminin story’lere geleceği de kesinleşmiş oldu.

Yüzünüzü tanıyan Google’ın yapay zekası sizi arkaplandan ayırarak ilginç hikayeler çekmenizi sağlıyor. Onlarca farklı filtre arasından birisini seçerek arkaplanı yok edebilmeniz ve hikaye paylaşmanız geliştirilmiş yapay zeka sayesinde mümkün kılınmış. Şu an kapalı beta testinde olan özelliğin ne zaman aktif kullanıma sunulacağı ise henüz bilinmiyor.

Cevap bırakın