Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelYouTube, 75 adet oyunu kullanıcılara sundu!

  YouTube, 75 adet oyunu kullanıcılara sundu!

  Teknoloji dünyasında herkes oyun işine giriyor ve YouTube da bu trende katıldı. YouTube, içinde birbirinden eğlenceli 75 oyun bulunan “Playables” programını hem mobil hem de masaüstü kullanıcılarına sunmaya başladı. Peki, bu program neler sunuyor? İşte detaylar…

  Playables, YouTube kullanıcılarına sunulan yeni bir oyun platformu. YouTube’un web sitesine veya Android/iOS uygulamasına gidip kenar çubuğunda Playables bölümünü bulmanız yeterli. Bu program sayesinde oyuncular ilerlemelerini kaydedebilir ve yüksek skorlarını takip edebilirler. YouTube Playables içerisinde şu an 75’in üzerinde oyun mevcut.

  YouTube oyun yeni paylaş tasarımı anlatan görsel playables

  Satranç ve bulmaca oyunlarından Angry Birds Showdown!, Trivia Crack ve Cut the Rope gibi popüler mobil oyunlara kadar geniş bir yelpaze sunuluyor. YouTube, oyun dünyasına ilk adımını geçen yıl YouTube Premium abonelerine özel Playables programı ile atmıştı.

  Ancak o dönemde oyun sayısı daha azdı ve program sadece sınırlı bir süre için sunulmuştu. Mart ayında sona eren bu ilk fazın ardından, şimdi tüm kullanıcılara hitap eden daha geniş bir oyun kütüphanesi ile geri döndü.

  Teknoloji şirketleri de, kullanıcıları çekmek ve elde tutmak için giderek daha fazla oyun sunuyor. LinkedIn bile eğlenceli oyunlar sunmaya başladı. The New York Times, Hearst ve hatta Netflix, hizmetlerine oyun ekleyen şirketlerden sadece birkaçı. YouTube’un ana şirketi Google da 2019 yılında Google Stadia bulut oyun hizmeti ile bu alana adım atmıştı, ancak bu hizmet 2023’te kapatıldı.

  Oyunlar, kullanıcıların platformlarda daha fazla zaman geçirmesini sağlayarak abonelik hizmetlerine olan ilgiyi artırıyor. Playables programını kullanmak oldukça basit. YouTube web sitesine veya mobil uygulamasına giriş yaptıktan sonra, kenar çubuğunda Playables bölümünü bulabilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN