Yola çıkmadan yanınıza alın

0

Sıcağın kendini hissettirdiği şu günlerde siz de tatil hazırlığı yapıyorsanız, bu yazımızı okumadan yola çıkmayın. Eğer uzun bir araba yolculuğu ya da uçak yolculuğu yapacaksanız, yolda geçirdiğiniz zamanı daha eğlenceli hale getirecek birkaç önerimiz olacak. Tek yapmanız gereken yanınıza birkaç teknolojik cihaz almak…

Yılın başından beri bugünü iple çektiniz ve artık sizin de tatile çıkma zamanınız geldi. Siz ofiste çalışırken, o toplantıdan bir diğer toplantıya koştururken, arkadaşlarınız sosyal medyada tatil fotoğrafları paylaşıp durdu ve sizin de bir ufak içiniz burkuldu. Şimdi sıra sizde! Tatil süresince eğlenceli çekimler yapabileceğiniz kameranızı ve su geçirmeyen ya da su altında çekim yapabilen cihazlarını aldınız. Fakat bunun bir de yolculuk kısmı var. Uzun sürecek bu yolculuğu daha eğlenceli hale getirmek için neler yapabilirsiniz? Eğer uçak ile yolculuk yapacaksanız, imkanlarınız biraz kısıtlı çünkü gökyüzündeyken internet erişiminiz olmayacak. Ancak yola çıkmadan önce tabletinize yüklediğiniz Game of Thrones’un yeni bölümlerini izleyebilirsiniz. Ya da yolunuz çok uzunsa yeni bir diziye başlayabilirsiniz. Ekim ayında ikinci sezonu başlayacak olan The Stranger Things’i öneririz. Eğer dizi izlemek bir yerden sonra sizi sıkarsa tabletinize indirdiğiniz oyunları da deneyebilirsiniz. Hafızanızı zorlayacak olan BrainWars ya da Peak, uzun yolculukların en ideal oyunlarından olabilir. Tüm bunları yapabilmek için kapasitesi yüksek bir cihaza ihtiyacınız olacak. iPad’in Pro modeli 32 GB’lık hafızasıyla ihtiyacınızı karşılayacaktır. 9.7 inç ekran da geniş bir çerçeveden bakmanızı sağlayacağı için çok daha eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Türkiye haritasını kenara bırakın
Eğer uçakla değil de kendi aracınızla evinizden çıkıp Ege ya da Akdeniz sahillerine ineceksiniz, bu uzun yolculuğu da keyifli hale getirecek birkaç ürün tavsiyemiz olacak. Öncelikle yolunuzu daha kolay bulmanız için bir navigasyon cihazı kullanmanızda fayda var. TomTom markasının Start 25 modelindeki ürünü ideal bir yol arkadaşı olabilir. 5 inç ekrana sahip cihaz, haritaları 3 boyutlu olarak önünüze getirebiliyor. Yani artık eskiden olduğu gibi yanınıza Türkiye haritasını alarak yola çıkmanıza gerek yok. Hatta dilerseniz yol üzerinde görmek istediğiniz yerleri de ziyaret edebilir ve gezdiğiniz yörelere özel farklı lezzetleri de deneyebilirsiniz.

Araç içi eğlencesi…
Uzun yolculuklar için bir diğer eğlenceli cihaz da oto görüntü sistemleri. Sony’nin XAV-AX100 modeli sizin için eğlenceli bir seçenek olabilir. 6.4 inç ekranı bulunan ürün, dokunmatik ekranı sayesinde rahat bir kullanım sunuyor. Radyo dinleme imkanı da veren bu cihaza isterseniz kendiniz önceden hazırlamış olduğunuz müzik listesini de Bluetooth yardımıyla ekleyebilirsiniz. Böylece uzun yolda araba kullanmanın keyfini, güzel bir manzarayla birlikte, en sevdiğiniz müzikleri dinleyerek çok daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Manzaraları ölümsüzleştirin
Uzun bir yola çıkacağınız için yolculuk sırasında gün doğumu ya da gün batımına denk gelmeniz olası. Bu manzarayı ölümsüzleştirmek için cep telefonunuzu, fotoğraf makinenizi ya da daha eğlenceli çekimler yapmak isterseniz 360 derece çekim yapabilen kameranızı mutlaka yanınıza alın. Her zaman görmeye fırsat bulamayacağınız bu manzarayı, kendiniz ve ailenizle birlikte mutlaka ölümsüzleştirin.

Yol boyu piliniz bitmesin
Tabii ki uzun yolculuklarda yanınızda taşıyacağınız teknolojik ürünlerin de ömrü maalesef o kadar uzun olmuyor. Özellikle sizi merak ederek yolculuğunuzun nasıl geçtiğini soran ailelerinizle yaptığınız telefon görüşmeleri, kaçırmak istemediğiniz manzaraların fotoğraf çekimleri, çektiğiniz fotoğrafların sosyal medyada paylaşımları ve kimlerin neler paylaştığının kontrolü derken, şarjınız da bitiverebiliyor. Size ulaşmak isteyenleri merakta bırakmamak için yanınıza mutlaka bir powerbank alın. Samsung’un hızlı şarj etmenizi sağlayan Hızlı Şarj Batarya Paketi’ni tercih edebilirsiniz.
Şimdiden iyi tatiller dileriz…

Cevap bırakın