Yılbaşında sevdiklerinize alınabilecek elektronik hediyeler

0

gorsel54

Bir yılın daha sonuna yaklaştığımız şu günlerde hemen herkesi bir yılbaşı programı telaşı almış durumda. Yılbaşına nerede girileceği, yılbaşında ne yapılacağı ve sevdiklerimize ne hediyeler alınacağı konusunda özellikle internet üzerinden yoğun araştırmalar yapılıyor. Çorbada bizim de tuzumuz olsun misali özellikle sevdiklerine elektronik alanında hediye almak isteyenlere öneri niteliğinde birkaç ürün tavsiye etmek istiyorum.

Canon 750D Fotoğraf Makinesi

Canon’un 2015 yılında duyurduğu bu DSLR cihaz, giriş seviyesinde fotoğraf  çekmeye meraklı kullanıcılarına yeni bir heyecan getirecek bir model. İlk olarak oldukça hızlı bir fotoğraf makinesi olduğunu söyleyebilirim. DIGIC6 işlemci kullanan cihaz 24.2MP CMOS sensöre sahip. 19 Ayrı noktadan netleme yapabiliyor ve saniyede 5 kare çekim yapabilecek kadar da seri. 100 ila 12800 arası ISO değerine sahip olan cihazın üzerinde hareketli 3″ dokunmatik ve oldukça kullanışlı bir ekran bulunuyor.

Cihaz Wi-Fi · NFC ile bir çok kablosuz operasyona izin veriyor. Wi-Fi ve NFC sistemi ile tüm çekilen fotoğrafları akıllı cep telefonlarına yada tabletlere aktarabilmek mümkün oluyor. Full HD 30fps’e kadar  video çekebilen cihaz 555 Gr ağırlığı ile de dikkat çekiyor. Biraz pahalı ve 2500 TL seviyelerinde rağmen fotoğrafçılığa büyük ilgi duyan sevdiğinizi çok mutlu edebilir.

HP Deskjet Ink Advantage 4645 Faks + Fotokopi + Tarayıcı + WiFi Yazıcı B4L10C

Yeni yılda sevdiklerinize daha ekonomik ve çok fonksiyonel bir hediye almak isterseniz size HP’nin bu yazıcısını tavsiye edebilirim. Evlerde veya ofislerde oldukça kullanışlı bir wi-fi yazıcı, faks, fotokopi ve tarayıcı arıyorsanız işte all-in-one özelliğine sahip bu yazıcı ile tüm işler kolayca yönetilebilir.  Evde, iş yerinde veya hareket halinde mobil aygıtınızla kablosuz özelliğini kullanarak yazdırma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca HP All-in-One Remote uygulamasını yükleyerek e-all-in-one aygıtınızı, akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden yönetebilirsiniz.

Cihazın otomatik çift taraflı yazdırma ve kopyalama özelliği sayesinde hızınız da katlanarak artacaktır. Cihazı ortalama 350 TL bir fiyatla satın alınabilirsiniz.

Blacksys CF100 Ön ve Arka Kayıtlı Full HD Araç Kamerası

Hediye alacağınız kişinin eğer bir arabası varsa ona hiç düşünmeden son günlerde oldukça popüler hale gelen araç içi kamera hediye edebilirsiniz. Bu tip kameralar araç seyir halindeyken başınıza gelebilecek tehlikelere şahitlik edecekleri için iyi bir hediye seçimi olabilir.

Blacksys CF100’ün kutusunun içinden ön kamera, arka kamera, ön ve arka kamera arasında bağlantıyı sağlayacak kablo, 16 GB  hafıza kartı, ön kamerayı daha rahat takıp sökmek için kamera tutucu ve çakmaklık güç girişi çıkıyor. Ayrıca Türkçe kullanım kılavuzu da kutu içinde mevcut. Yapılan kayıtlar bilgisayarınızda veya sd kart üzerinde cep telefonunuzdan sıradan bir video oynatıcı ile izlenebiliyor. Araca monte edildiğinde ön ve arka taraf aynı anda bir dosyada kaydediliyor. Cihaz sensörü sayesinde araçta oluşan ani hareketleri fark ederek o andaki olayı silinmeyecekler klasörüne kayıt ediyor. Cihazın kayıttayken ses alıp almaması sizin kontrolünüzde. Kayıt esnasında cihaz içinde SD kart yoksa sesli uyarıyor. Cihazı 400 TL seviyesinde bir fiyat ile satın alabiliyorsunuz.

Canon EF 50mm f/1.8 STM Lens

Son önerim yine DSLR fotoğraf makinesi olan sevdiklerinizin çok hoşuna gidebilecek ve fotoğraf çekerken hep yanlarında bulunduracakları bir lens olacak. Özellikle portre çekimi için kullanılan Canon EF 50mm f/1.8 STM lens çekimi yapılan nesnelerin ön plana çıkması için arka planı bulanık hale getiriyor. İnsan gözüne benzer bir perspektif sağlayan lens yüksek kalitede portre türünde fotoğraf çekimleri için oldukça başarılı. Lensin gürültü çıkarmadan çalışan STM teknolojisi özellikle video çekerken büyük konfor sağlıyor.

Düşük ışıklarda bile yüksek performans sergileyen bu lenste keskinlik, kontrast ve bozulma değerleri yükseltilmiş. Lens sadece 160 gr ağırlığında ve 40 mm uzunluğunda yani fazla yer kaplamıyor. Lensin fiyatı 450 TL civarında.

Cevap bırakın