Yılan hikayesine dönen Apple AirPower tekrar ortaya çıktı

0

ilk kez 2017 yılında duyurulan ancak 3 yıldır son kullanıcıya ulaşmamış olan AirPower için yeni bir iddia daha ortaya atıldı. Apple’ın kablosuz şarj istasyonu AirPower’ın prototipi Twitter’dan paylaşıldı. Yapılan paylaşımda şarj matının iyileştirme çalışmaları yapıldığı ve en son prototipin Apple Watch’u başarılı bir şekilde şarj ettiği söylendi.

Apple AirPower bir kez daha ortaya çıktı

Başta da söylediğimiz gibi Apple, AirPower’ı 2017 yılında duyurdu. Ancak, aşırı ısınma sorunları yaşayan AirPower projesinin fişi çekilmişti. 2019 yılına kadar sessiz kalan şirketin şarj matı için gizlice çalıştığı ortaya çıkmıştı. Şimdi ise Twittter’dan yeni bir sızıntı paylaşıldı. Apple ile ilgili sızıntılarıyla bilinen Jon Prosser, paylaştığı görselde AirPower’ın bir Apple Watch şarj ettiğini gösterdi.

Bu arada hemen hatırlatalım Apple, AirPower şarj matını geliştirmekten vazgeçtiğini hiçbir zaman resmi olarak açıklamadı.

Apple’ın tüketicilerin en çok satın aldığı üç ürünü bir arada şarj etme fikri, ilk günden beri büyük ilgi gördü. iPhone, Apple Watch ve AirPods’u şarj edebilen AirPower bir gün satışa sunulursa, kullanıcıların en fazla tercih ettiği Apple ürünlerinden biri olacaktır.

Tabii biz şimdilik sızıntı görsellerle tahminler yürütmeye devam edeceğiz.

Cevap bırakın