Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımYıl bitmeden yeni Xperia Z5 tanıtılabilir

  Yıl bitmeden yeni Xperia Z5 tanıtılabilir

  Sony-Xperia-Z1-lifestyle-003

  Artık akıllı telefon pazarında Eylül ayının diğer birçok ayın önüne geçtiğine tanıklık ediliyor. Baş aktörler Samsung’un Note serisini bu dönemde güncellemesi, Apple’ın iPhone modellerini yine Eylül ayında tanıtması şeklinde. Ancak diğer akıllı telefon üreticileri de bu dönemde iddialarını yüksek noktada tutma eğilimi gösterebiliyorlar. Örneğin Sony, geçtiğimiz yıl Xperia Z3 modelini ilgili ay içinde tanıtmıştı. Başka örnekler de var…

  2015 yılında da Sony adına benzer bir adımın atılabileceği yönünde kuvvetli emareler var. Şirkete yakın kaynaklara göre Sony, Xperia Z5 adını alacak amiral gemisi modelini rekabetin tavan yapacağı önümüzdeki Eylül ayında lanse edebilir. Bu sayede hem iPhone 6s ve 6s Plus hem de Galaxy Note 5 modelleri ile belli düzeyde bir rekabet planlanıyor olabilir.

  xperia-z5

  Sony Xperia Z5’in özelliklerinin ise iddialı ve bazı yönleri ile oldukça çarpıcı oalcağı konuşuluyor. Daha önce yapılan resmi açıklamalar, tasarımın baştan aşağı değişebileceğinin sinyallerini verirken cihazın teknoloji nitelikleri de büyük olasılıkla potansiyel kullanıcıları memnun etmeye odaklanacak.

  Xperia Z5’te 5.5 inçlik 1920 x 1080 piksel çözünürlüklü (full HD) ekrana yer verileceği, Snaopdragon 810 işlemci, 3 GB RAM gibi güçlü özelliklerin geleceği belirtiliyor. Ayrıca 20.7 megapiksel arka ve 8 megapiksel ön kamera ise modeldeki görüntüleme gücü olacak. Yazılım tarafından en yeni işletim sistemi sürümü Android M ile gelebileceği iddia edilen Xperia Z5’in parmak izi okuyucusuna sahip olmasına da kesin gözüyle bakılıyor.

  Görseller temsilidir.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN