Yerli topluluk platformu ChatCity.CC açıldı

0

Bir zamanların efsanevi online sohbet ve oyun sitesi ChatCity.CC tekrar açıldı. ChatCity’ye sadece sohbet ve oyun sitesi demek haksızlık olur. Çünkü burası 3D mekanlarda avatarlarla dolaşılabilen, sadece yazışarak değil aynı zamanda herkesin avatarlarıyla diğerleriyle etkileşimde bulunduğu bir yaşam alanı.

2003 yılında açılan ChatCity, yaklaşık 12 yıl faaliyet gösterdikten sonra zirvedeyken yayın hayatını durdurarak iki milyona yakın kullanıcısını üzmüştü. Şimdi ise ChatCity kurucuları tekrar harekete geçti ve evlerimize kapandığımız bu dönemde en önemli eksiklerimizden biri olan sosyalleşme ihtiyacımızı gidermek için ChatCity’yi tüm teknolojisini yenileyerek tekrar açıyor.

ChatCity, amatör bir ruhla, üç Boğaziçi Üniversite’li tarafından sıfırdan beyaz boş bir sayfadan başlayarak kuruluyor ve geliştiriliyor. Tamamen yerli ve milli. Tüm proje, yazılım, grafikler, fikir ve kurgu bu üç girişimcinin eseri.

“Niçin Türkiye’nin bir sosyal medyası yok?” fikriyle yola çıkarak, hem pandemi sürecinde insanların sosyalleşebileceği bir platform yaratabilmek, hem de Türkiye’nin de bir sosyal medyası olma hedefindeler.

ChatCity.CC nasıl bir yer?

 ChatCity, ziyaretçilerin kendilerine seçtikleri anime karakterleriyle, üç boyutlu mekanlarda buluşup, gezip, sohbet ettikleri, oyunlar oynadıkları, etkileşimli üç boyutlu sanal bir dünya. ChatCity, ziyaretçilerin birbirleriyle iletişim beklentilerine sözel ve görsel olarak cevap veren etkileşimli yapısı ile tek boyutlu bir sosyal medya olmaktan öteye giderek bir “yaşam alanı”. Ziyaretçiler gerçek kimliklerini açıklamadan avatarlarını kullanarak rahatça dolaşabiliyor ve sohbet edebiliyor. İsterlerse avatarlarını değiştirebiliyor veya VIP üye olarak ayrıcalıklar elde edebiliyor.

Cevap bırakın