Yerli kripto para borsası hacklendi

0

Yerli kripto para borsası tarafından yapılan açıklamada 1 Eylül tarihinde borsa sunucularına siber saldırı yapıldığı ve çeşitli kripto paraların hackerlar tarafından çalındığı belirtildi.

Son dönemde sayısı artan yerli kripto para borsaları arasında yer alan Bitexlive hackerların kurbanı oldu. Borsa tarafından yapılan açıklamada birkaç bin dolar değerindeki kripto paraların hackerlar tarafından çalındığı ifade edildi. Yabancı kripto para borsalarında sık sık karşılaştığımız siber saldırılara bu sefer yerli kripto para borsası uğradı. Geçtiğimiz günlerde Bayebit borsasının siber saldırıların hedefi olmasının ardından şimdi de Bitexlive borsası saldırıya uğradı.

Yerli kripto para borsası tarafından yapılan açıklamada 1 Eylül tarihinde borsa sunucularına siber saldırı yapıldığı ve çeşitli kripto paraların hackerlar tarafından çalındığı belirtildi. LRC, XR*, ETH ve VITAE başta yer almak üzere birçok kripto para biriminde birkaç bin dolarlık para çalındığı açıklandı. Saldırı sonrası borsa erişime kapatılırken çalınan paraların iznin sürülmesi için çalışma başlatıldı. Çalınan paraların IDAX ve Coinbase borsalarına aktarıldığı belirtilirken şimdiy kadar olumlu bir yanıt alınamadı.

Borsa, yatırımcılarını mağdur etmeyecek

Siber saldırının kurbanı olan Bitexlive kripto para borsası yatırımcılarını hiçbir şekilde mağdur etmeyeceğini açıkladı. Kayıpların telafi edilmesi için borsa tarafından adımlar atılacağı belirtildi. Yurtdışında gördüğümüz milyon dolarlık soygunlara karşı daha az bir miktar çaldıran borsanın bu saldırıyı kolay bir şekilde atlatabilmesini umuyoruz.

Cevap bırakın