Yerli drone Ape X’in satışlarına Temmuz’da başlanacak

0

Yerli drone projesi Ape X’in satış sürecine Temmuz 2018 itibarıyla başlanacağı belirtiliyor. İşte detaylar…

Bir kitlesel fonlama platformu olan Arıkovanı’nda listelenen ve kamuoyunun yoğun ilgisiyle karşılanan ‘yerli drone’ Ape X için toplamda 783 bin 955 TL destek toplandı. Tamamlanan sürecin ardından hedeflenen 200 bin TL’nin çok üzerinde bir fona ulaşan girişim için sırada seri üretim ve satış aşaması var…

Bu noktada ilk adımı Kırıkkale’de bir fabrika kiralayarak atan girişim, üretim safhası için de gerek yerli üretim, gerekse Asya ülkelerinde sağlayacağı tedarikle ilerleyecek ve planlanan satış dönemi olan Temmuz 2018’de potansiyel kullanıcılarıyla buluşacak.

İlk etapta 1000 adet üretilecek

İlk aşamada 1000 adet üretimin planlandığı belirtilirken satış fiyatının 2 bin 500 TL olacağı bilgisi aktarıldı. Ape Drone Teknolojileri tarafından geliştirilen drone, özellikleri ile dikkat çekiyor. 60 fps hızda 4K video kaydı gerçekleştirebilen hava aracı, oldukça kompakt bir tasarımla geliyor. 3 eksende gimbal kamera stabilizasyon sistemi, 4000 mAh pil kapasitesi, Mime kumanda, kameranın drone’dan çıkarılarak aksiyon kamerası gibi kullanımı gibi özellikleri öne çıkıyor.

Nereden satın alınabilecek?

Ape X’in Türkiye’nin önde gelen mobil operatör markalarından birinin mağazalarında ve teknoloji markası Arçelik mağazalarında satışa sunulacağı biliniyor. Ayrıca FNSS Savunma Sistemleri’yle anlaşma yapıldığı kaydediliyor.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın