Yer kaplamaz, toz bırakmaz: Dikey şarjlı süpürgeler

0

2020 yılıyla birlikte hayatımızda aslında varolan ama farkında olmadığımız birçok kavram, hayatımızın merkezine yerleşti. Belki de evlerimizle şimdiye kadar hiç bu kadar uzun vakit geçirmemiştik. Adeta evlerimizle ve ailemizle yeniden tanıştık diyebiliriz. Evlerimizde geçirdiğimiz uzun ve verimli zamanlarda, gözardı edemeyeceğimiz en önemli detay ise tabii ki ev temizliği oldu. Hijyenin önemini bir kez daha anladığımız bu zamanlarda, hijyen için kullandığımız ekipmanlara da çok daha fazla dikkat eder hale geldi. 

Evde temizlik yaparken işimizi kolaylaştıran birçok teknolojik ürün var. Elektrikli süpürgeler de tabii ki bunların başında. Geçmiş yıllardan günümüze kadar adeta evrim geçiren elektrikli süpürgeler, önemli ölçüde şekil de değiştirdi. Hala geleneksel tasarımda süpürgeler olsa da bu iş, dikey şarjlı süpürgeler ile aslında daha pratik bir hale geldi. 

Dikey şarjlı süpürgeler avantajlı mı?

Bir düşünün! İşten eve yorgun bir şekilde geldiniz ve o yorgunlukla mutfaktan aldığınız bardak yanlışlıkla elinizden düşüverdi. İşte tam da bu durumda koskoca süpürgenizi yerinden kıpırdatmak yerine, dikey şarjlı süpürgenizi asılı olduğu duvardan alabilir ve tüm süpürme işlemini dakikalar içinde tamamlayabilirsiniz. Tabii ki bu örnekler çoğaltılabilir. 

Günümüz teknolojilerine baktığımızda artık kablolardan kurtulduğumuzu görüyoruz. Artık evlerimizi saran o kablo kalabalığı eskisi kadar çok değil. Dikey şarjlı süpürgelerde burada şarj edilebilir olmaları ve kablo derdini ortadan kaldırmalarıyla öne çıkıyor. Diğer önemli avantajları da tabii ki hafiflikleri. Evin her bölümüne rahatça taşınabilirler. 

Bir ürün şarj edilebilir olunca, merak edilen en önemli sorulardan biri de tabii ki şarj süresi. Günümüzde bir dikey şarjlı süpürgeyle 30 – 60 arasında süpürge yapmanın mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Tabii ki bu sürede tüm evi süpürmek her zaman mümkün olmuyor. Ancak, dikey şarjlı süpürgelerin zaten hız gerektiren anlarda çok daha avantajlı olduğunu unutmamak gerekiyor. 

Tıpkı geleneksel elektrikli süpürge seçerken dikkat ettiğimiz gibi, dikey şarjlı süpürge seçerken de maksimum gücüne, filtre tipine, toz haznesine bakmak gerekiyor. Ek olarak, evinizde minik dostlarınız varsa, ona da uygun bir seçim yapabilirsiniz. Bazı süpürgelerin minik dostlarımız için fırçaları da olabiliyor. Buna örnek olarak Philips’in Speed Pro kablosuz şarjlı dikey süpürgesini örnek gösterebiliriz. 

Son olarak aslında bir satın alma yaparken ilk belirlediğimiz noktaya bakalım; fiyat. Dikey şarjlı süpürgelerde fiyatın yaklaşık 500 TL’den başladığını söyleyebiliriz. Tabii bu taban fiyat. Bütçenizi artırdıkta çok daha yetenekli süpürgeler alabilirsiniz. Hatta bu fiyatların yaklaşık 6.000 TL seviyesine çıktığını da söyleyebiliriz. 

Evinize bir satın alma yaparken, birçok önemli detayı mercek altına almalı ve kendiniz için en doğru seçimi yapmalısınız. Dediğimiz gibi dikey şarjlı süpürgeler, ağırlıklı olarak, hızlı ve pratik çözümler için ideal. Ancak yine de neredeyse her evni olmazsa olmazı diyebiliriz. 

Cevap bırakın