Yenilenen Apple Haritalar için beklenen açıklama geldi

0

iOS 13 ile birlikte Apple’ın Haritalar uygulamasını da yenileyeceği ve bu deneyimi iyileştireceği açıklanmıştı. Aradan geçen yaklaşık 8 aylık sürenin ardından yenilenen Apple Haritalar ilk olarak ABD’deki kullanıcılar ile buluştu. Avrupa için de beklenen açıklama geldi.

Yenilenen Apple Haritalar bu yıl Avrupa’da

Yaklaşık 8 ay önce yapılan duyurunun ardından yenilenen Apple Haritalar, ABD’deki kullanıcılar ile buluştu. Apple yayınladığı bir duyuru ile yeniden tasarlanan uygulamanın tamamlandığını açıkladı. Şirket, yeni Apple Haritalar deneyiminin daha hızlı ve daha doğru olmasının yanında daha gelişmiş detaylar yer verdiğini de söyledi.

Aslında apple yeni tasarımı geçen ay tamamlamıştı. Ancak, resmi duyuru bir ay sonra yapıldı. Apple yöneticilerinden Eddy Cue yaptığı açıklamada yenilenen tasarımın bu yıl Avrupa’da da sunulacağını müjdeledi. Cue açıklamasında, gezegendeki insanların bugün dünyayı nasıl keşfettiklerini yansıtan en iyi ve en özel haritalar uygulamasını oluşturmaya başladıklarına değindi. Ayrıca uygulamanın, insanların hayatını nasıl geliştirdiğini yeniden belirlemek için haritayı sıfırdan oluşturmaya çaba sarfettiklerinin altını çizdi. Cue sözlerine şöyle devam etti:

ABD’de yeni haritanın tamamlanması, Etrafına Bak ve Koleksiyonlar gibi yeni özelliklerin sunulması bu vizyonun hayata geçirilmesinde önemli adımlar. Bu yeni haritayı bu yıl Avrupa’dan başlayarak dünyanın geri kalanına sunmayı dört gözle bekliyoruz”

Uygulamada yeni tasarıma ek olarak bazı yeni özellikler de bulunuyor. Bunlardan biri Etrafına Bak özelliği. Bu özelliği Google’da ‘Sokak Görünümü’ ismiyle biliyoruz. Artık Apple Haritalar kullanıcıları da istedikleri bölgede gezintiye çıkabilecekler.

Cevap bırakın