Yeni Yılda Bilgisayarınız İçin Webcam Önerileri

0

Web kamera veya kısa adıyla Webcam, bilgisayarlara USB girişi üzerinden ses ve görüntü aktarımı yapabilen bir video aygıtı olarak tanımlanabilir. Mikrofonlu veya mikrofonsuz çeşitleri olan bu kameraların asıl amacı uzaktaki bir kişiyle görüntülü görüşme yapabilmektir. Genel kullanım alanları arasında iş toplantıları, arkadaş ve oyuncu sohbetleri ve görüntülü çağrı merkezi hizmetleri bulunmaktadır.

Webcam Özellikleri

En fazla dikkat etmeniz gereken özelliği görüntü çözünürlüğü ve az ışıkta gösterdiği performanstır. Ayrıca cihazda kullanılan sensör, resim yenileme hızı, hareket algılama, yüz takip ve renk çeşitliliği de ürün fiyatlarını etkileyen unsurlar arasındadır.

Ne Amaçla Kullanacaksınız ?

Web kamera satın alınmadan önce hangi amaçla kullanılacağını belirlemeniz gerekir. Çünkü çözünürlüğünü ve özelliklerini seçerken ihtiyacınız olan özelliklerde bir model seçmeniz daha ekonomik ve işlevsel olacaktır. Arkadaşlarınızla sadece sohbet için kullanacağınız bir web kamera ile şirket toplantıları için kullanacağınız web kamera  özellikleri aynı olmamalıdır. İyi bir görüntü elde edebilmeniz için HD ürünler tercih edilmelidir.

MICROSOFT Q2F 00016 PL2 HD 1080p Webcam

CMOS sensöre sahip bu Webcam’de maksimum çözünürlüğü 1080p HD olarak belirlenmiş. Video kayıt hızı ise 30 fps ve kamera bilgisayara USB portu üzerinden bağlanıyor. 720p HD görüntülü sohbet yapabileceğiniz bu modelde yüksek kesinlikte cam elementli mercek kullanılmış ve yüz izleme özellikli TrueColor Technology bulunuyor.

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_m%C4%B1crosoft-q2f-00016-pl2-hd-1080p-webcam-1093158.html

LOGITECH C270 HD Webcam Siyah

Video Çözünürlüğü 720p olan kameranın fotoğraf çözünürlüğü ise 3 megapixel. Mikrofonu ve yüz tanıma özelliğine sahip olan cihaz USB portu üzerinden bilgisayara bağlanıyor. Özellikle ekonomik fiyatıyla tercih edilebilecek bir ürün.

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_log%C4%B1tech-c270-hd-webcam-siyah-1163982.html

LOGITECH Brio 4K Yayıncı Webcam  Siyah

Fiyatı biraz pahalı olsa da eğer bütçeniz müsaitse oldukça kaliteli olan bu ürünü alabilirsiniz. Ürün Type-C kablosu ile geliyor Görüntü kalitesi oldukça başarılı ve kendi uygulaması ile yüksek kalitede görüntü elde edebiliyorsunuz. 4K 30fps veya 1080p 60fps ayarlarında çekim yapabilme seçenekleri bulunuyor. Kendi modları ışığı çok iyi ayarladığı için loş ortamlarda bile kaliteli görüntü alabiliyorsunuz.

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_log%C4%B1tech-brio-4k-yay%C4%B1nc%C4%B1-webcam%C2%A0-siyah-1182040.html

MICROSOFT LifeCam HD-3000 Webcam Kamera

720p HD görüntülü sohbet yapabileceğiniz bir web kamerasıdır. 16:9 formatı, sinematik video kayıt imkanı, TrueColor teknolojisi ve otomatik ışık ayarı ile dikkat çeken bu web kamera için tam bir fiyat performans ürünü diyebiliriz.

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_m%C4%B1crosoft-lifecam-hd-3000-webcam-kamera-1092023.html

Cevap bırakın