Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürYeni Xbox One Elite ile tanışın

  Yeni Xbox One Elite ile tanışın

  xbox-one-eliteYeni nesil konsollar PlayStation 4 ve Xbox One, heyecan verici ve oldukça uzun bir bekleyişin ardından 2013 yılında oyun severlerle buluşmaya başladılar. Microsoft’un konsolu sert hatları ve köşeli tasarımı ile öncülü Xbox 360’dan derin izler taşıyor, PlayStation 4 ise nispeten daha geometrik bir tasarımla geliyordu. Donanım tarafında ise her iki aygıtta da kullanılan işlemciler aynıydı, GPU tarafında ise PlayStation 4, bir miktar daha iyidi. Bunun sonuçları, oyunlarla ilgili karşılaştırmalarda çok açık bir şekilde olmasa da fark edilebiliyordu. Microsoft’tan mevcut duruma yönelik iddialı bir adım geldi.

  Geçtiğimiz Haziran ayında Elite adlı kontrolcüsünü duyuran şirket, gerek tasarım gerekse özelleştirilebilme özellikleri ile Xbox One sahiplerine yeni bir bakış açısı kazandırıyordu. Geçtiğimiz ay satışlarına başlanan Elite’ın ardından bu kez de Xbox One varyasyonu maiyetindeki ‘Xbox One Elite’ adlı konsolun duyurusu gerçekleştirildi.

  xbox-one-eliteXbox One Elite, tasarım açısından farklı renk ve dokunuşları ile dikkat çekiyor. Elite kontrolcüsü ile birlikte gelen konsolun performansı ise PlayStation 4’ün gerisinde kalma semptomuna eğiliyor. Elite, içerisindeki Hybrit sürücü ile oyun ve sistem yönetiminde yüzde 20 daha performanslı bir kullanıma olanak tanıyor.

  Geleneksel Xbox One’ın yine geçtiğimiz aylarda kullanıma sunulan 1 TB’lık versiyonundaki depolama kapasitesini sunan Xbox One varyasyonu, böylelikle hali hazırdaki en üst seviye Microsoft konsolu oluyor. Satışlarına Kasım ayında başlanacağı kaydedilen Xbox One Elite için ABD pazarını kapsayacak şekilde açıklanan fiyat etiketi ise 499 dolar. Modelin Türkiye pazarında da yer alması bekleniyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN