Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelYeni Windows Bilgisayarınızda Olması Gereken Uygulamalar

  Yeni Windows Bilgisayarınızda Olması Gereken Uygulamalar

        Yeni bir bilgisayar alındığında yapılması gerekenlerin başında cihazı özelleştirmek geliyor. Bilgisayarı ilk kez alıyor ve hangi uygulamaların olması gerektiği konusunda fikriniz yoksa ya da daha önce bilgisayar kullanmanıza rağmen eski uygulamalarınızın yeni versiyonlarını yüklemek veya sizi daha üretken yapacak yeni uygulamaları deneyimlemek istiyorsanız, ” Yeni Windows Bilgisayarınızda Olması Gereken Uygulamalar ” başlıklı bu yazımda ilgili uygulamalara örnekler bulabilirsiniz.

        İşte yeni bilgisayar alanların üretkenliğini artıracak uygulamalar.

        Öncelikle, temel konulara bakıldığında, bazı uygulamalar o kadar yaygın ve etkindir ki, bunları detaylı bir şekilde anlatmaya gerek bile yoktur. Bu uygulamalar:

   • Firefox: Chrome internet tarayıcısının hakim olduğu bir dönemde, Firefox’un yeni özellikler ve gizlilik konusundaki avantajları nedeniyle bilgisayarda olmasında yarar vardır.
   • VLC Media Player: Video izleme gereksinimlerinizi karşılamak için güvenilir ve çok yönlü bir medya oynatıcıdır.
   • 7-Zip: Dosya sıkıştırma ve açma konusunda etkili, ücretsiz ve popüler bir araçtır.
   • SumatraPDF: Hızlı ve hafif bir PDF okuyucudur ve bilgisayarınızdaki tüm PDF dosyalarını yönetmek için tarayıcınıza alternatif oluşturur.
   • GIMP: Piksel tabanlı özgür ve ücretsiz bir görüntü işleme yazılımıdır. GIMP, Adobe Photoshop ve benzeri paket görüntü işleme araçlarına eşdeğer bir işlevsellik sunar.

              Bu temel uygulamalarla birlikte, yeni bilgisayarda olduğunda, oldukça işinize yarayacak uygulamalarla devam edelim.

  PatchMyPC

  Bir bilgisayar aldınız ve yeni uygulamalar yüklemek istiyorsunuz veya mevcut bir sistem üzerinde temizlik yapmayı düşünüyorsunuz. PatchMyPC yazılımı; temel uygulamaların bir listesini verip, bunları tek bir tıklamayla yüklemenize olanak tanıyor. Uygulama, aynı zamanda yüklenen yazılımların güncellemelerini de arka planda düzenli olarak kontrol ediyor.

  Microsoft PowerToys

  PowerToys, bilgisayarınıza gelişmiş özellikler kazandıran bir araç setidir. Pencere yönetimi, fare imleci bulma ve Spotlight benzeri arama gibi özellikler içerir. Bu araç setiyle, bilgisayar kullanımınızı özelleştirebilir ve gelişmiş özellikleri hızlıca kullanabilirsiniz.

  Portmaster

  Portmaster, uygulamaların ve hizmetlerin internet erişimini kontrol edip, izlemenizi sağlayan bir güvenlik duvarı uygulamasıdır. Bilgisayardaki uygulamaların internette neresi ile iletişim kurduğunu göstererek, bu erişimi isteğe bağlı olarak engellemenize olanak tanır.Yeni Windows Bilgisayarınızda Olması Gereken Uygulamalar

  Everything

  Everything, bilgisayardaki tüm dosyaların adlarını kendi listesine ekleyerek hızlı ve etkili bir aramaya olanak sağlar. Hızlı dosya bulma ve yönetme konusunda yardımcı olur.

  ShareX

  Windows’un varsayılan ekran görüntüsü alma aracına alternatif bir uygulama arıyorsanız, ShareX’in tam da sizin için olduğunu söyleyebilirim.

  MusicBee

  Kişisel müzik koleksiyonu olanlar için MusicBee, müzik dosyaları yönetme ve çalma konusunda kullanışlı bir uygulamadır.

  Calibre

  E-kitap okuyucusu olanlar için Calibre, geniş e-kitap kütüphanesini yönetmek ve dönüştürmek için ideal bir araçtır.

  Obsidian

  Obsidian, Windows tabanlı sistemlerde kullanılan ücretsiz ve kullanıcı dostu bir  not alma uygulamasıdır. Uygulama, düşünme şeklinize uyum sağlayan özel ve esnek not alma özelliğine sahiptir. Obsidian notları cihazınızda saklar, böylece onlara çevrimdışıyken bile hızlı bir şekilde erişebilirsiniz. Notlarınızı çevrimiçi bir wiki’ye, veri tabanına, dokümantasyona dönüştürebilirsiniz.

  Bitwarden

  Şifre yöneticisi kullanmak herkes için önemlidir ve Bitwarden çoğu kullanıcı için ücretsiz ve harika bir seçenektir. Çeşitli hizmetlere ait parolalarınıza erişmek ve yönetmek amacıyla kullanılan açık kaynak kodlu bir uygulamadır. Bitwarden platformu, web, masaüstü, tarayıcı, mobil ve CLI dahil olmak üzere farklı platformlarda kullanılabilir.

  FXSound

  FXSound, ücretsiz ekolayzır ve ses kontrol uygulamasıdır. Ses çıkışını optimize etmek için çeşitli ekolayzır ön ayarları sunar.

  Ventoy

  Ventoy, önyüklenebilir USB sürücü oluşturmak için kullanışlı bir araçtır. İhtiyacınız olan işletim sistemini yüklemek ve sorun gidermek için kullanılabilir.

            Bu uygulamalar bilgisayar başında geçirdiğiniz zamanı daha verimli ve üretken geçirmenizde yardımcı olacaktır.

             X takip için @salihertugrul

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN