Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürYeni Steve Jobs filminin son fragmanı yayınlandı

  Yeni Steve Jobs filminin son fragmanı yayınlandı

  steve-jobs-film

  Vizyon tarihi yaklaşan yeni Steve Jobs filminin (tam adı: Steve Jobs: The Man in The Machine) 2 dakika uzunluğundaki ikinci resmi fragmanı yayınlandı. Filmde Michael Fassbender’ı Steve Jobs rolünde görüyoruz. Türkiye’de Milyoner adıyla vizyona giren 2008 yapımı Slumdog Millionaire’in ödüllü yönetmeni Danny Boyle’ın yönetmenlik koltuğunda oturduğu yapımın senaryosu ise Aaron Sorkin tarafından kaleme alındı.

  Yeni Steve Jobs filminin tartışmaları da beraberinde getirdiği biliniyor. Apple CEO’su Tim Cook, insanların fırsatçı olmaya çalıştığını ve bundan nefret ettiğini dile getirerek filmi eleştirmişti. Steve Jobs filmi, yayınlanan fragmanlarına bakıldığında Apple şirketinin kurucularından olan ve pankreas kanseri sonucu hayata gözlerini yuman eski CEO’sunun genel olarak olumsuz yönlerini ve anılarını içeriyor gibi görünüyor. Yayınlanan yeni fragmanda da gençliğinde dünyaya gelen ve uzun yıllar kabul etmediği kızı, oy birliği ile Apple yönetim kurulundan çıkarılması gibi hayatındaki ‘kriz’ anlarının yoğun olarak vurgulandığı görülüyor. Daha önceki Steve Jobs filmi de çeşitli eleştirileri beraberinde getirmiş, Jobs’ın genel olarak kötü biri olarak lanse edildiğine işaret edilmişti. Haberin devamında yeni fragmanı izleyebilirsiniz…

  [vsw id=”9XEh7arNSms” source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

  Walter Isaacson’un biyografisinden ilham alındığı kaydedilen yeni Steve Jobs filmi, 9-16 Ekim tarihleri arasında ABD’de vizyon çıkışını gerçekleştirecek. Filmdeki diğer önemli aktörler arasında Steve Wozniak rolünde Seth Rogen, Mac mühendisi Joanna Hoffman rolünde Kate Winslet ve bir dönem Apple CEO’luğu da üstlenen John Sculley rolünde Jeff Daniels izlenecek.

  steve-jobs-film

  Filmin afişi de geçtiğimiz dönemde yayınlanmıştı.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN