Yeni Samsung Galaxy Fit ve Galaxy Watch Active yolda

0

Samsung’un Unpacked etkinliğinde yalnızca yılın merakla beklenen akıllı telefon serisi Galaxy S10 duyurulmayacak…

Samsung’un sadece 1 gün sonra gerçekleştirilecek olan Unpacked etkinliğinde yalnızca yılın merakla beklenen akıllı telefon serisi Galaxy S10 duyurulmayacak, teknoloji şirketinin 2 de yeni akıllı saat tanıtacağı kaydediliyor.

Şirketin Android uygulamasında ‘Cihazınızı Seçin’ ekranına gelen bir güncellemede 2 yeni akıllı saat modelinin daha göründüğü dikkatlerden kaçmadı. Söz konusu modeller; Samsung Galaxy Fit ve Galaxy Watch Active. Bir de kablosuz kulaklık var: Samsung Galaxy Buds.

Samsung Galaxy Buds’ın beyaz ve siyah olmak üzere iki renkle geleceği anlaşılıyor. Ayrıca kulaklığın yeni bir şarj mekanizması sunacağı iddiası da gündemde. Nihai özellikler kısa süre sonra netlik kazanacak.

Asıl konu olan akıllı saatlere dönüldüğünde Fit’in önceki nesil modelin devamı olacağı açık. Zaman ve adım sayacını gösteren uzun, renkli bir ekranla geleceği anlaşılıyor. Bu modelde ayrıca GPS, nabız sensörü ve müzik saklama özelliklerinin de bulunacağı belirtiliyor.

2 farklı ekran boyutu…

Galaxy Watch Active ise zaten bekleniyordu. Daha önce birçok kez ‘sızıntı’ olarak çeşitli haberleri de kamuoyuna yansımıştı. Bu senenin modellerinde 360 x 360 ekran çözünürlüğüne sahip 1.3 ve 1.1 inç olmak üzere iki farklı boyutta Watch Active’in satışa sunulabileceği iddia edilmişti.

ABD/San Francisco’da düzenlenecek olan etkinliğin ardından yeni akıllı saat ve kulaklık modellerinin önümüzdeki haftalarda Türkiye’de satışa sunulması da yine bir diğer güçlü olasılık.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın