Yeni PlayStation 5 patenti şaşırttı

0

Sony, PlayStation 5 için hazırlıklarını sürdürse de tüketicilere yeni konsoluyla ilgili bilgi vermekten kaçınıyor. Ancak, buna rağmen ortaya bazı iddialar da çıkmıyor değil. Son olarak, şirketin Brezilya Patent Enstitüsü’ne (INPI) gelecek yıl çıkaracağı PS5 modeli için başvuruda bulunduğu iddia edildi. Yeni PlayStation 5 patenti dikkat çekti.

Sony, PlayStation 5 patenti ile ne demek istedi?

Brezilya Patent Enstitüsü’ne yapılan başvurunun Sanat Yönetmeni Yujin Morisawa adına olduğunu belirtelim. Ortaya çıkan patent, herkesin kafasında bir soru işareti oluşturdu. Şirketin, yeni PlayStation modeli için başvurduğu patentin, geliştirme kiti ile ilgili olması dikkat çekti. Patentin, Morisawa adına alınmış olması da bir geliştirme kitine işaret ettiğini söyleyebilriiz.

Ortaya çıkan oyun kartuşu patenti oldukça dikkat çekici. Çünkü, Sony henüz hiçbir konsolunda böyle bir kartuş kullanmış değil. Kartuşlar diğer depolama seçeneklerine göre daha az kapasite sunduğundan PS5 modelinde de gelmesi beklenmiyor.

Bu patent başvurusu ile ilgili bir iddiada, yeni Vita’ya işaret ediyor olması. Bazı tahminler, Sony’nin yeni bir Vita modeli üzerinde çalıştığı yönünde olsa da şirketin geçmişteki açıklamalarında artık Vita üretmeyeceğini net bir şekilde dile getirdiği biliniyor.

Şimdilik Sony cephesinden ortaya çıkan patent ile ilgili yapılmış bir açıklama yok.

Sony, 2020 yılının şubat ayında yeni konsolunu tanıtmaya hazırlanıyor. Bu etkinlikle birlikte, ortaya çıkan patentin sebebi de netlik kazanabilir.

Cevap bırakın